طراحی گرافیک, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سایت, طراحی لوگو

• میزبانی ایران از تیمهای عربستانی هنوز قطعی نیست

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص جلسه تعیین وضعیت کنفدراسیون فوتبال آسیا و صدور رای به نفع ایران برای میزبانی بازی های خانگی صحبت کرد.

در چند روز اخیر اخباری مبنی بر لغو رای کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد میزبانی تیم های ایرانی در مقابل تیم های عربستانی در کشور ثالث مطرح شده است. تاج که در جلسه ای رسمی با حضور تصمیم گیران کنفدراسیون فوتبال آسیا حضور داشته است، در مصاحبه ای به سوالات  و ابهامات مختلف در این خصوص پاسخ داده است.

 

■آقای تاج، جلسه کمیته مسابقات را چطور ارزیابی می‌کنید؟
جلسه خوبی بود. ما یک روز زودتر به ژاپن رفته بودیم و رایزنی خوبی هم با اعضای کمیته مسابقات داشتیم و دلایل منطقی خود برای پایان دادن به شرایط فعلی را مطرح کردیم. خوشبختانه اعضای کمیته مسابقات با نظر ما موافق بودند.

 

■همه اعضا حاضر بودند؟
خیر. نمایندگان کویت، سوریه، کره شمالی نبودند و نماینده عراق هم در زمان رای‌گیری از سالن بیرون رفت. نمایندگان ایران، قطر، امارات و عربستان هم در زمان رای‌گیری مجبور به ترک سالن شدند تا اعضا آزادانه رای بدهند.

شنیدیم صحبت‌های شما و نماینده عربستان با هم تفاوت ماهیتی داشت؟
بله. من درباره سود فوتبال و سود کنفدراسیون صحبت کردم و اینکه اگر این روند ادامه داشته باشد، با آسیب رسیدن به تماشاگران و دلسردی اسپانسرها، فوتبال قاره متضرر خواهد شد؛ اما نماینده عربستان فقط می‌گفت ایران ناامن است.

 

■شما در برابر این اتهام دفاع نکردید؟
بله. گفتم اینجا در این جلسه نمایندگانی از کشورهای استرالیا، ژاپن، چین، قطر و کره جنوبی حضور دارند که تیم‌های کشورشان در چارچوب مقدماتی جام جهانی یا برای بازی با ایران یا برای بازی با عراق به ایران آمده‌اند و بدون کوچکترین مشکلی به کشورشان بازگشته‌اند و همه کشورها هم در بازگشت گفته‌اند در امنیت کامل بازی کرده‌اند. اینها نشان از امنیت مطلق ایران دارد. ما نباید اجازه بدهیم سیاست بیش از این در فوتبال دخالت و مردم را از دیدن فوتبال زیبا محروم کند. اگر شور تماشاگر و پول اسپانسر از فوتبال آسیا حذف شوند، آسیب بزرگی به فوتبال قاره وارد می‌شود. یوفا و فیفا اجازه دخالت سیاست در فوتبال را نمی‌دهند و ما هم باید از دنیا تبعیت کنیم. نماینده قطر هم در آن جلسه خوب صحبت کرد و در نهایت رای‌گیری بدون 4 کشور ایران، قطر، امارات و عربستان انجام شد.

 

■رای چه بود؟
رای با قاطعیت به میزبانی ایران از هم بازیها بود. بیانیه را هم به این صورت نوشتند که خواست و اراده کمیته مسابقات به برگزاری بازی رفت و برگشت در همه کشورهاست در حالی که در بیانیه سال قبل به صراحت نام ایران و عربستان را آورده و از این بخش استثنا کرده بودند. در حقیقت کمیته مسابقات رای داده بود ایران امن نیست.

■این تصمیم نهایی است؟
خیر. همه تصمیم‌های کمیته‌ها باید در هیات رئیسه تصویب شود، همان طور که مصوبات کمیته‌های ما باید در هیات رئیسه فدراسیون خودمان تصویب شود. البته ما در اجلاس هیات رئیسه که به زودی در بانکوک برگزار می‌شود، آقای کفاشیان را داریم و مطمئن هستم ایشان به خوبی از دستاورد اخیر دفاع می‌کنند.

 

■ممکن است حاصل جلسه دیروز کمیته مسابقات، در هیات رئیسه تصویب نشود؟
بله. احتمالش وجود دارد؛ اما این احتمال کم است. کمیته مسابقات صراحتا رای به بازی رفت و برگشت در کشورها از جمله ایران داده و تبصره و قید و استثنا هم در آن دیده نمی‌شود.

 

■شنیده‌ایم عربستانی‌ها رایزنی‌های خود را برای تغییر رای کمیته مسابقات شروع کرده‌اند؟
درست است. همین امروز با دبیرکل جلسه گذاشته‌اند و می‌خواهند به دیدن شیخ سلمان هم بروند.

■این درست است که عربستانی‌ها و اماراتی‌ها گفته‌اند در صورت تصویب بیانیه جلسه دیروز کمیته مسابقات در جلسه آینده هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیگر در مسابقات آسیا شرکت نمی‌کنند‌؟
بله. آنها امروز با دبیرکل AFC جلسه گذاشته‌ و این را گفته‌اند. این را هم بگویم که عکس آن هم صادق است و اگر این رای‌گیری و تصمیم قانونی کمیته مسابقات، در جلسه آینده هیات رئیسه AFC مصوب نشود، ما هم از مسابقات آسیا کنار خواهیم رفت، چون این را ظلمی بزرگ در حق فوتبال ایران و آسیا می‌دانیم./ورزش سه

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین و افترا حذف می گردند

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ایران

تبلیغات

پک ضد ریزش مو 5040

طراحی مقالات پوستری برای کلیه رشته ها

کرم ضدچروک فوری درمولند

آی.آر.ایندکس، بزرگترین لینکستان فارسی