طراحی گرافیک, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سایت, طراحی لوگو

وقتی یک شهروند عادی، وزیر می شود!

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

محمود گودرزی در حاشیه دیدار پیشکسوتان فوتبال با وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: خوشحالم که امروز در جمعی هستم که خیلی خوشحال می‌شدم در دوران کودکی و نوجوانی این بزرگواران را ببینم. آقای حبیبی سالیان زیادی به ورزش کشور درس اخلاق دادند. آقای حاج رضایی هم هر موقع که سعادت داشته باشم صدای ایشان را از رادیو بشنوم یا در تلویزیون او را ببینم پای صحبت‌هایش می‌نشینم.

وی ادامه داد: نکاتی که امروز مطرح شد بسیار ارزشمند است. ما از شنیدن این مسائل آزرده خاطره نمی‌شویم بلکه از آنها استقبال هم می‌کنیم. اگر قرار باشد از این مسائل و مطرح شدن چنین چیزهایی ناراحت شویم حتماً در جمع لمپن‌هایی که آقای حاج رضایی از آنها نام برد قرار داریم به همین دلیل استفاده شایانی از نکات مطرح شده می‌کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه به دنبال تحلیل مسائل نیستم اما برخی اوقات در مذمت شرایط نکاتی را مطرح می‌کنم، گفت: ما هم نکاتی را که شما می‌گویید مدنظر داریم. ما هم مانند شما بغض‌هایی در گلو داریم اما من مسائل را به صورت نکته‌ای مطرح می‌کنم و متوجه می‌شوند. علت این تجمع نیز همین موضوع است و ما در خصوص این نکات کنار هم جمع شدیم.

گوردزی با یادآوری اینکه وضعیت فوتبال ما وضعیت مناسبی نیست، عنوان کرد: این معضل مربوط به امروز نیست، بلکه اتفاقاتی که برای فوتبال ما رخ داده یک فرآیند تاریخی بوده و عوامل متعددی در این مورد وجود داشته است. این عوامل متعدد در کنار هم قرار گرفته‌اند و امروز شرایط فوتبال بدین صورت شده است.

وی گفت: وقتی می‌گوییم نارسایی، عموماً ذهنیت به سمت مدیریت می‌رود اما این‌گونه نیست که تمام مشکلات به خاطر مدیریت باشد. عوامل دیگری هم وجود دارد. شرایط اجتماعی حرفه‌ای‌گری به آن صورتی که در کشور ما وجود دارد، همگی باعث چنین مسائلی می‌شوند. وجود رسانه‌های زرد در ایجاد این فضا موثر است.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: مدیریت فوتبال را تماماً محکوم نمی‌کنیم و می‌دانیم عواملی باعث شده که در اینجا واقع شویم.

گودرزی در تشریح واژه لمپن‌ عنوان کرد: این یک عبارت مارکسیسی است. در شوروی به افرادی که جایگاه طبقاتی نداشتند یا به قول خودمان حزب باد بودند، این واژه اطلاق می‌شد.

وی گفت: زمانی در کشتی قوی‌ترها به مصاف همدیگر می‌رفتند و یکدیگر را حذف می‌کردند. در آن سوی جدول نیز یک ضعیف بالا می‌آمد و در بالای همه قرار می‌گرفت. این شرایط کنونی است که اصلا مناسب هم نیست. این اتفاق در یک دامنه زمانی رخ داده و شرایط به گونه‌ای است که هیچ حقی را برای حاکمیت در نظر نداریم و هر اقدام نظارتی صورت می‌گیرد، می‌گویند دخالت است، دخالت است، دخالت است. یکی دو آدم هم که مثل اسدی دبیرکل فدراسیون وارد گود شده‌اند یا دفع یا جذب می‌شوند. متأسفانه آن چیزی که طراحی شده مفید نبوده است.

وزیر ورزش و جوانان افزود: از این جمع شنیده‌ام که وضعیت فعلی را ترجیح می‌دهند و وضعیت فعلی را بهتر از اینکه دولت یا وزارت ورزش وارد گود شود، می‌دانند. انگار دولت نا محرم است و نباید حرف بزند. باید منتظر بمانیم تا ببینیم نهادهای بیرونی چگونه برای ما تعیین تکلیف می‌کنند. تمام چیزی که آنها از ما می‌خواهند یک رأی است. حالا پست‌هایی را توزیع می‌کنند که خودتان می‌دانید که چگونه است.

گودرزی تصریح کرد: وقتی ساختار درست شود، محیط درست شود، منابع خودش را نشان می‌دهد. یک سال و نیم است از فدراسیون‌ها می‌خواهیم گزارش شفاف مالی خود را به دست ما برسانند. هنوز نتوانسته‌ایم موفق به چنین کاری شویم. این خطا است. در یک محیط سالم دیگر کسی به دنبال حسابرسی نیست. وقتی همه چیز سالم باشد همه چیز در اختیار رسانه‌ها است و مردم از آن اطلاع خواهند داشت.

وی با اشاره به نقش مربیان تأکید کرد: نقش مربیان بسیار مهم است. اگر محیط سالم نباشد زحمات از بین می‌رود. خیلی از فوتبالیست‌های ما در رده‌های پایه شرایط مناسبی دارند اما وقتی که وارد این محیط می‌شوند اخلاق را از دست می‌دهند.

وزیر ورزش و جوانان بدون اشاره به نام شخص خاصی، گفت: یک فرد بیگانه مربیان و بازیکنان ما را تحقیر می‌کند. ما کارفرما هستیم و او کارگر ما است. همه چیز برعکس شده. انگار ما کارگر او هستیم و او کارفرما است. یک نفر پس از جام جهانی به نام محمود گودرزی پیدا شد و یک سوال را مطرح کرد و گفت تفاوت جام جهانی برزیل با جام جهانی 78 و 2006 چه بود؟ من نه به عنوان یک مسئولی که کلاهش پشم ندارد بلکه به عنوان یک شهروند این سوال را کرده‌ام و می‌خواستم بدانم چه شرایط برتری نسبت به ادوار گذشته داشتیم. اکثر خبرنگاران مرا محکوم کردند. اگر از سال 1978 هر سال ما یک قدم به جلوتر می‌رفتیم باید وضعیت‌مان خیلی بهتر از حالا می‌شد. متأسفانه در جمع حاضر کسانی حضور دارند که از این تحقیرکنندگان دفاع می‌کنند.

گودرزی ادامه داد: بنده از آقای حاج رضایی گله دارم که چرا از این شرایط دفاع می‌کند. ما لمپن را محکوم می‌کنیم که متأسفانه این، یک نوع وارداتی آن است که خیلی بدتر از مدل داخلی است. تکرار می‌کنم اسمی از کسی نمی‌برم و فقط به عنوان یک شهروند نه وزیر ورزش نظر می‌دهم. این فوتبال شرایط بدی دارد و یک تساوی و دو باخت با توجه به قهقرایی که دارد، نتیجه خوبی است.

وی گفت: خوش به حال آقای سجادی که قبل از من به عنوان گزینه وزارت ورزش بود و رأی نیاورد. ایشان حالا خیالش آسوده است و از انگ‌هایی که به من می‌زنند مبراست. به ما انگ می‌زنند و می‌گویند وزیر ضدفوتبال. می‌گویند وزیر ضد فوتبال اعدام باید گردد. در همه جا در شبکه‌های اجتماعی و غیره اعلام می‌کنند که او ضد فوتبال است در شرایطی که چنین نیست.

وزیر ورزش و جوانان در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: از آقای اسدی خواهش می‌کنم که ارزش واقعی پیشکسوتان را احیا کنند. باید جایگاه ویژه‌ای در استادیوم برای این عزیزان ایجاد شود. باید یک جایگاه مبله برای آنها تعبیه شود. باید کارتی صادر شود که هیچ نگهبانی جرأت اساعه ادب نداشته باشد و باید جلسات دیگری در این مورد برگزار شود و ما با برنامه پیش برویم. همچنین به مسئولان صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمان گفته‌ام که ساختمانی را تعبیه کرده و پیشکسوتان فوتبال به آنجا بروند و با نظرات خود کمک حال فوتبال شوند.

 


+ 1
+ 0

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین و افترا حذف می گردند

کد امنیتی
تازه سازی

تیتر روزنامه های ورزشی

شنبه 5 خرداد:
◄ ابرار ورزشی / حاج صفی: پس چه زمانی باید حمایت از تیم ملی را ببینیم؟
◄ گل / جواب سروش به رابط سپاهان: قطرنمانم می‌روم پرسپولیس
◄ ایران ورزشی / پرسپولیس میزبانی در بازی برگشت را به الدحیل نمی‌دهد
◄ شوت / کی‌روش پیشنهاد تمدید تا پایان جام ملت‌های آسیا را رد کرد
◄ هدف / توافق نهایی با سرور جبارف
◄ همشهری ورزشی / تاکید کی‌روش بر جدایی از تیم ملی پس از جام جهانی
◄ خبر ورزشی / دژاگه: ما یک ملتیم نه یک تیم

آگهی

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی

نتایج زنده مسابقات فوتبال ایران و جهان

فیش بیس, بانک اطلاعاتی ماهیان ایران، فهرست ماهیان ایران، خلیج فارس دریای عمان دریای خزر و ماهیان داخلی

پک ضد ریزش مو 5040

فروش دامنه فوتبالیست

دامینینگ، حراجی دامنه و فروش دامنه های برگزیده

طراحی مقالات پوستری برای کلیه رشته ها

کرم ضدچروک فوری درمولند

آی.آر.ایندکس، بزرگترین لینکستان فارسی

بانک اطلاعاتی ماهیان ایران

اخبار ایران

تبلیغات

پک ضد ریزش مو 5040

طراحی مقالات پوستری برای کلیه رشته ها

کرم ضدچروک فوری درمولند

آی.آر.ایندکس، بزرگترین لینکستان فارسی