طراحی گرافیک, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سایت, طراحی لوگو

• کعبی: در رشت به کارنامه ورزشی‌ام خدشه وارد شد

حسین کعبی

فصل گذشته و زمانی که پیراهن سپیدرود را پوشید خیلی‌ها بر این باور بودند که دوران فوتبال حسین کعبی پس از دو سال دوری به پایان رسیده و عملکرد قابل توجهی نخواهد داشت، اما انگیزه‌ او در کنار آمادگی بدنی‌اش بسیاری از معادلات را به هم زد.

کعبی در فصل جدید لیگ برتر با وجود همه مشکلات مالی که تیمش داشت اما توانست آمادگی‌اش را حفظ کند. او امروز با حضور مالکان جدید به آینده امیدوار شده و مدعی است که باید گذشته را فراموش کرد. این تیم بازی‌های سختی در پیش دارد و کعبی به ‌این مساله هم اشاره می‌کند:

 

◄نیم فصل اول لیگ برای سپیدرود با اتفاقات و مشکلات مالی فراوانی همراه بود و شاید به همین دلیل هم در نتیجه گیری ضعیف عمل کرد.


 با اینکه خیلی خوب بازی می‌کردیم که نمونه‌اش بازی با پرسپولیس بود اما نتیجه نمی‌گرفتیم و به تیم بازنده هم که امتیاز نمی‌دهند. این بدترین نیم فصل عمرم بود و هیچ‌وقت سابقه نداشت که من در پنج بازی متوالی شکست بخورم. البته دلایل زیادی داشت اما حالا باید به فکر جبران امتیاز‌های از دست رفته باشیم. البته این را هم در نظر بگیریم که موفقیت زمانی به دست می‌آید که امکانات لازم فراهم باشد.

 

◄یکی از سوال‌های ما همین پنج باخت متوالی بود. البته شما در شروع هم سه باخت متوالی داشتید.


 همانطور که گفتم دلایل بسیاری دارد. اشتباهات فوتبالی، اشتباهات غیرعمد داوری، مصدومیت‌هایی که به وجود می‌آمد، نداشتن بازیکن به اندازه کافی و... همه این‌ها تاثیر داشت اما فکر کردن به آن دوران چیزی را عوض نمی‌کند. برای ما لیگ تازه شروع شده و باید بازی به بازی با رفع ایراد‌های‌مان بهتر نتیجه بگیریم. باور کنید تمرکز لازم را نداشتیم و فکرمان خراب بود. این مساله برای من با آن بازیکنی که نخستین سال حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند خیلی فرق می‌کرد.


◄تا حالا چنین نیم فصلی را تجربه کرده بودید؟


 برای من اصلا سابقه نداشته است. احساسم این بود که به کارنامه ورزشی‌ام خدشه وارد شده اما چاره‌ای جز تحمل نداشتیم. ما آنقدر مشکل داشتیم که من حسین کعبی فوتبال بازی کردن را فراموش کرده بودم اما هر چه بوده تمام شده و باید به فکر نیم فصل دوم باشیم. مردم رشت انتظار دارند و ما باید با حفظ آرامش تیمی نتایج خوبی را کسب کنیم.


◄با حضور مالکان جدید به نظر می‌رسد آن آرامش ذهنی را به دست آورده اید.


 بله خدا را شکر. من هم شنیدم که مالکان جدید افراد دلسوزی هستند. بعد از بازی با نفت تهران یک سکه به بچه‌ها پاداش دادند و چک 30 درصد بازیکنان هم بعد از بازی با مشکی پوشان نقد می‌شود. پس الان که مشکلات مالی در حال برطرف شدن است ما باید در زمین نتیجه بگیریم.


◄حسین کعبی همچنان موثر و با انگیزه بازی می‌کند.


 مطمئن باشید هر چقدر بیشتر از ما حمایت کنند به همان اندازه هم احساس جوانی می‌کنیم. من تا روزی که بتوانم با جان و دل برای سپیدرود بازی می‌کنم چون این تیم مثل ناموس من است. چه چیزی از این بهتر که پیرمرد و پیرزن وقتی در کوچه و خیابان شما را می‌بینند برایتان دعا کنند. شما شک نکنید اگر آن دو سال را از فوتبال دور نبودم الان شرایطم به لحاظ فنی خیلی بهتر بود اما به گذشته و آنهایی که در حقم نامردی کردند فکر نمی‌کنم. من هیچ‌وقت دنبال شهرت نیستم و برای تفریح به رشت نیامدم. به همین دلیل حتی اگر روی سکو هم باشم برای تیمم آرزوی موفقیت می‌کنم.


◄البته شما رابطه خوبی هم با هواداران دارید.


 شک نکنید اگر غیر از این بود که اصلا در رشت نمی‌ماندم. اینجا از کوچک و بزرگ به من لطف دارند. باور کنید من به خاطر همین احساس‌های خوب این مردم یک ماه به دیدن فرزندم در تهران نرفتم. اینها باعث می‌شود که همه انرژی‌ام را برای تیمم بگذارم. به مسائل مدیریتی هم کاری نداریم.


◄چطور؟


 هر شخصی می‌تواند هر صحبتی انجام دهد، ولی تیم ما شخصی نیست. این تیم متعلق به مردم است و قلب آنها برای تیم می‌تپد. من نمی‌توانم در مورد تصمیمی که گرفته شده صحبت مدیریتی انجام دهم و فقط باید بگویم تیم آرامش می‌خواهد. سپیدرود بعد از ۳۰ سال به لیگ برتر آمده و باید نتایج خوبی کسب کند. من مطمئن هستم با حمایت بیشتر شرایط تیم در آینده متفاوت خواهد شد.

 

◄فردا هم بازی حساسی با مشکی پوشان دارید.


 بله این بازی هم مثل بازی با نفت تهران شش امتیازی است. ما باید از 5 بازی اول نیم فصل دوم امتیازهای خوبی را به دست آوریم. هر بازی برای ما حکم فینال را دارد. باید حرفه‌ای عمل کنیم چون چند بازی سنگین پیش رو داریم که یکی از آنها همین بازی با مشکی پوشان است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

• مهدوی کیا: با هامبورگ قرارداد دارم و بر نمی گردم

مهدی مهدوی کیا

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید در حال حاضر که تیم ملی خواستار اجرایی شدن برنامه‌های آماده‌سازی خود است زمان تعامل با باشگاه‌هاست.

مهدی مهدوی‌کیا درباره‌ی وضعیت این روزهای تیم ملی و همین طور قرعه‌کشی جام جهانی و البته صحبت‌هایی که کارلوس کی‌روش پیرامون برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی مطرح کرده بود به صحبت پرداخت. او بر این باور است که در حال حاضر که اختلافی ایجاد نشده، بهتر است باشگاه‌ها با تیم ملی جلسه‌ای برگزار کرده تا به یک تعامل مناسب برسند.

در ادامه گفت‌وگو با مهدی مهدوی‌کیا می‌خوانید.

* ابتدا درباره حضور ایران در گروه B جام جهانی و هم‌گروه شدن با مراکش، اسپانیا و پرتغال صحبت کنید.

واقعیت این است که ما در گروه بسیار سختی قرار گرفته‌ایم. پرتغال یکی از تیم‌های قدرتمند اروپاست و اسپانیا هم که همه بازیکنانش طراز اول هستند. البته مراکش هم تیم قدرتمندی است و تیم ملی برای رویارویی با این تیم‌ها کار سختی پیش رو دارند اما قاعدتا بازی کردن با تیم‌های بزرگ تجربیات زیادی به فوتبال ایران می‌دهد.

* خیلی‌ها بر این باورند اگر در گروه ساده‌تری قرار می‌گرفتیم شانس صعود داشتیم اما حالا که اسپانیا و پرتغال در گروه ما هستند شاید شانس صعود نداشته باشیم. چقدر این موضوع را قبول دارید؟

باید نگاه واقع‌گرایانه‌ای داشته باشیم و توقع‌مان بالا نباشد. اسپانیا تیم بسیار قدرتمندی است. پرتغال هم همین طور و قاعدتا بازی کردن برابر این تیم‌ها کار ساده‌ای نیست. اما در فوتبال هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست و نمی‌توانیم از پیش بازنده وارد زمین شویم.

* با توجه به برنامه کی‌روش برای در اختیار داشتن بیشتر بازیکنان ملی‌پوش فکر می‌کنید چه تعاملاتی باید بین فدراسیون و باشگاه‌ها صورت بگیرد؟

الان تیم ملی در اولویت است چرا که جام جهانی بزرگترین رویداد ورزشی است اما باید بپذیریم باشگاه‌ها هم برای بازیکن خود هزینه می‌کنند و می خواهند در کموقع نیاز از آنها استفاده کنند. بنابراین در این شرایط بهترین راه یک تعامل واقعی میان باشگاه‌ها و تیم ملی است که با کمک فدراسیون فوتبال باید محقق شود.

* پرسپولیس هم این روزها شرایط بسیار خوبی را در لیگ سپری می‌کند. وضعیت این تیم را چطور ارزیابی می‌کنید؟

واقعا شرایط این تیم خوب است و تیم بسیار خوبی را می‌بینیم. باید از کادر فنی، بازیکنان و مدیریت باشگاه به خاطر ایجاد چنین تیم و شرایطی تشکر و قدردانی کنیم.

* گفته شده قرار است به عضویت هیات مدیره پرسپولیس درآیید. آیا با شما برای عضویت در هیات مدیره صحبت شده است؟

تا به امروز که هیچ صحبتی با من نشده خودم هم قصد ندارم به فوتبال ایران برگردم چرا که با باشگاه هامبورگ قرارداد دارم و باید در آلمان بمانم.

* مدتی است صحبت‌های زیادی پیرامون فساد در فوتبال می‌شود. علی کریمی هم در این باره مسائل زیادی را مطرح کرد. نظر شما درباره صحبت‌هایی که علی کریمی مطرح کرده چیست؟

سال‌هاست که درباره فساد در فوتبال صحبت می‌کنیم و هیچ وقت اتفاقی رخ نداده است. اگر قرار است با این موارد مبارزه شود باید گام‌های موثری برداشته شود. با صحبت کاری حل نمی‌شود.

* اگر بخواهید در یک کلام بگویید که ایران شانس صعود در گروهش را دارد یا خیر چه پاسخی می دهید؟

واقعا کار سختی است اما اگر تلاش‌مان را انجام دهیم می‌توانیم به صعود امیدوار باشیم.

ایسنا

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

• منشا: قبل از پیکان هم بازیکن خوبی بودم

گادوین منشا

مهاجم جدید تیم فوتبال پرسپولیس گفت: متوجه این مسائل نمی‌شوم و نمی‌دانم منظور افرادی که می‌گویند من گران‌قیمت هستم چیست چون نمی‌دانم سطح پول فوتبال ایران چطور است و از سطح و شرایط قراردادهای بازیکنان ایرانی خبری ندارم.

گادوین منشا در خصوص حضورش در تیم پرسپولیس، جدایی از تیم پیکان، مبلغ قراردادش با سرخپوشان و موارد دیگر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

: از وضعیتت در پرسپولیس چقدر راضی هستی؟

باید بگویم که از وضعیتم خیلی راضی‌ام. پرسپولیس تیم قابل قبولی است و به خوبی با این تیم و بازیکنانش ارتباط برقرار کرده‌ام. این روزها هم ما بازیکنان مشغول انجام تمرینات لازم و بدنسازی پیش از آغاز فصل هستیم.

: سال گذشته فصل رویایی در پیکان داشتی. چقدر امیدوار هستی که امسال هم بتوانی در تیم جدیدت همان درخشش را تکرار کنی؟

طبیعی است که من پیش از حضورم در پرسپولیس از این تیم و شرایط آن اطلاعاتی کسب کنم و با شناخت به این تیم آمدم. باید صادقانه بگویم که احساس می‌کنم می‌توانم در پرسپولیس بازیکن مؤثری باشم و امیدوار هستم بتوانم خواسته‌های کادر فنی را برآورده کنم. هدفم این است که امسال بیشتر و بهتر نسبت به سال قبل کار کنم تا بتوانم عملکرد بهتری از خود به جای بگذارم. این موضوع همیشه مدنظر من بوده که با کار بیشتر بتوانم دستاورد بیشتری داشته باشم.

: به عنوان یک بازیکن خارجی و جدید با برانکو درباره شرایطت در پرسپولیس صحبت کرده‌ای؟

من می‌دانم که در راستای تحقق اهداف موفقیت‌آمیز باید در تیم مشارکت زیادی داشته باشم و تلاش خودم را در این خصوص خواهم کرد. البته صحبت‌هایی هم با برانکو انجام دادم و این یک مسله طبیعی است چرا که او سرمربی تیم است و به همه موضوعات اشراف دارد. در این شرایط طبیعی است که با ارتباط خوب با برانکو و بازیکنان می‌توانم اطلاعات و وضعیت خوبی داشته باشم. البته در روزهای گذشته بیشتر از آنکه با هم صحبت کنیم، کار کرده‌ایم. هدف کلی همه ما این است که بیشتر کار کنیم تا شرایط بهتری به وجود بیاید. در همه جای دنیا همین است. کار کردن همواره بهتر از صحبت کردن است.

: به عنوان یکی از ستاره‌های لیگ به پرسپولیس آمدی و این موضوع قطعا فشار زیادی روی تو وارد خواهد کرد. چطور می‌خواهی با این فشارها کنار بیایی؟

این را همه می‌دانند جایگاه پرسپولیس عالی است. همانطور که جایگاه هواداران این تیم بسیار بالاست. پرسپولیس تیمی است یا بهتر بگویم باشگاهی است که هر کسی در آن باشد با همه وجود کار می‌کند و چیزی کم نخواهد گذاشت. در ایران شرایط اینگونه است که اهداف فردی و گروهی خیلی مورد توجه قرار دارد. به همین دلیل باید همه ما شکل واقعی خودمان را داشته باشیم تا خواسته باشگاه و هواداران تامین شود.

: در طی سال‌های قبل معمولا بازیکنان خارجی در پرسپولیس بازدهی خوبی نداشتند. آیا تو می‌توانی در همین شرایط عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به جای بگذاری؟

طبیعی است که این روزها روزهای ابتدایی حضورم در پرسپولیس است و از قبل تجربیات بازی در این تیم را ندارم اما فکر می‌کنم آنچه لازم و ضروری است این است که بیش از پیش کار کنم و تحت این شرایط می‌توانم جایگاه خودم را تثبیت کنم. من می‌خواهم روزهای خوبی در پرسپولیس داشته باشم و برای این موضوع تلاش خواهم کرد.

: این روزها صحبت از این است که طارمی شاید از پرسپولیس جدا شود و در صورت رخ دادن چنین موضوعی حتما می‌دانی تو مهاجم اول تیمت خواهی بود.

این موضوع را شنیده‌ام اما نه می‌توانم درباره آن صحبت کنم و نه چیزی از جزئیات آن می‌دانم. من در این خصوص هیچ صحبتی ندارم و فقط می‌دانم که در تیم ما بازیکنان زیادی وجود دارد و شاید آنها بهتر از من بتوانند در این خصوص صحبت کنند.

: جدایی‌ات از پیکان پرحرف و حدیث بود. آنها معتقد بودند که تو در این تیم منشا شدی و حضور 10 بازیکن دیگر در کنار تو باعث شد به موفقیت برسی. این مسئله را شنیده‌ای؟

من نمی‌دانم این حرف‌ها از جانب چه کسی مطرح شده و چه شخصیتی این اظهارات را انجام داده است. متوجه نمی‌شوم که منظورشان از این مسئله چیست و نظری هم در این باره ندارم. اما این را می‌دانم که تا قبل از ورودم به پیکان بازیکن باقابلیتی بودم اما عملکرد خوبی از خودم به جا گذاشتم. من فقط در پیکان خوب بازی نکردم بلکه در هر تیمی که بازی کردم با همه وجود به میدان رفتم. همانطور که گفتم نظری در خصوص این صحبت‌ها نداشتم.

: ارتباطت با هواداران چطور است و توانسته‌ای با آنها رابطه خوبی داشته باشی؟

من زبان فارسی را متوجه نمی‌شوم اما تا جایی که می‌بینم و می‌فهمم این است که ارتباط خوبی بین من و هواداران پرسپولیس وجود دارد ضمن اینکه این را باید بگویم که نه تنها فقط من بلکه ارتباط هواداران با همه بازیکنان خوب است. این موضوع فاکتور مناسبی است و امیدوارم این ارتباط خوب کماکان ادامه داشته باشد و حتی تقویت هم می‌شود.

: شرایط تمرینی پرسپولیس و پیکان را چطور با هم ارزیابی می‌کنی؟

باید صادقانه بگویم که تمرینات پرسپولیس سخت و طاقت‌فرساست و فکر می‌کنم در سطح ایران ما بالاترین و عالی‌ترین تمرینات را انجام می‌دهیم. سرمربی تیم با جدیت تمرینات را پیگیری می‌کند و ما شرایط خیلی خوبی داریم. شرایط تمرینی ما نسبت به زمان پیش می‌رود و نسبت به تمریناتی که در پیکان انجام می‌دادیم،‌ متفاوت است. در پرسپولیس همه چیز بهتر و متفاوت‌تر است.

: صحبت از این است که با مبلغ بالا و گرانقیمتی پرسپولیسی شده‌ای. این موضوع را تائید می‌کنی؟

من متوجه این مسائل نمی‌شوم و نمی‌دانم منظور افرادی که می‌گویند من گرانقیمت هستم را متوجه نمی‌شوم. چون نمی‌دانم سطح پول فوتبال ایران چطور است و از سطح و شرایط قراردادهای بازیکنان ایرانی خبری ندارم. من نمی‌دانم سایر بازیکنان چقدر پول می‌گیرند و نمی‌دانم دستمزد سایر بازیکنان چقدر است بنابراین نمی‌توانم بگویم که بازیکن گرانقیمتی هستم یا نه./فارس

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

• عقل حکم می کند کی‌روش بماند

مهدی تاج

مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در خصوص موارد روز فوتبال ایران از جمله تمدید قرارداد با کی‌روش، آخرین وضعیت نفت تهران، انتقال پاداش فیفا به فدراسیون ایران و همچنین تداوم مناقشه میزبانی ایران و عربستان در گفت و گویی با خبرنگار ورزشی به سوالات وی به شرح زیر پاسخ داد؛

•: از حضور در مراسم انتخاب سفیر معنوی فوتبال ابتدا صحبت کنید؟

ما همیشه سفرای صلح را معرفی می‌کنیم اما این بار سفیر سلامت معنوی را در حوزه فوتبال معرفی کردیم و بنده به شخصه خوشحالم که این اتفاق افتاده چون نشان می‌دهد در بحث فرهنگ و معنویت در فوتبال نیز دقت شده است. بر همین اساس فدراسیون فوتبال محمد انصاری را به عنوان سفیر معنوی انتخاب کرد هرچند که اتفاق امروز بیشتر در زمینه پزشکی برگزار شد اما از رفتن به سمت مباحث فرهنگی در فوتبال کشور استقبال به عمل آورده چون فدراسیون علاوه بر فوتبال، مسئولیت های اجتماعی هم دارد که باید این مسئولیت ها را به خوبی انجام دهد. در همین راستا دو شب پیش نیز جامعه ورزش و فوتبال کشور در شیرخوارگاه آمنه حضور داشتند و معتقدم این حرکت های ارزشمند باید به صورت متداوم ادامه داشته باشد.

•: این حرکات فرهنگی را به لیگ برتر هم تسری می‌دهید؟

همین طور است. با آغاز لیگ برتر هر هفته را بنابر مناسبتی که در آن وجود دارد گرامی می‌داریم که این موضوع از ماموریت های اجتماعی ماست. مباحثی مانند اهدای خون، درختکاری و کمک به ایتام و ... که از مسئولیت های اجتماعی ما محسوب می‌شود و امروز هم به این دلیل در این مراسم حضور پیدا کردیم.

•: در خصوص بلاتکلیفی تیم نفت صحبت کنید. این تیم همچنان با بحران مواجه است.

نامه ای را برای سازمان لیگ نوشته و از دوستان خواستم به سرعت تکلیف تیم فوتبال نفت تهران را طی هفته آینده مشخص کنند. تیم نفت مثل بقیه تیم ها پراز گرفتاری است. خیلی از تیم ها هنوز به مردم و بازیکنان طلبکار هستند که باید این طلب ها را بدهند. امسال نیز برای باشگاه ها سال پردرآمدی می شود چون داریم با تلویزیون به نتایج خوبی می‌رسیم. عدد و رقمهایی که بین ما رد و بدل می شود خوب است و میتواند برخی از مشکلات باشگاه‌ها را حل کند. من از باشگاه‌ها درخواست کرده‌ام اگر منابعی هست اول باید بدهکاری های بازیکنان سابق خود را تسویه کنند چون هنوز بازیکنانی مثل علی کریمی و وحید هاشمیان که سالهاست از فوتبال خداحافظی کرده‌اند از باشگاه‌ها طلبکار هستند و این موارد باید تسویه شود. یا نفت از لیگ خارج می شود که در این صورت آخرین تیمی که می‌تواند به لیگ برتر بیاید، جایگزین نفت شده اما ما اجازه خرید و فروش این تیم تهرانی را به استان دیگری نمی‌دهیم. اگر توانستند در همین تهران و با تشریفاتی که سازمان لیگ دارد باید کار را در تهران ادامه دهند در غیر این صورت باید جای خود را به تیم دیگری داده و همه بدهکاری هایش نیز باید تسویه شود. البته جلسه دیگری چهارشنبه گذشته در حراست وزارت ورزش برگزار شد که اگر در خصوص خروجی آن مسئولان امنیتی صلاح دانستند صحبت خواهند کرد.

•: به تیم ملی برسیم. کی روش در نشست خبری بعد از دیدار با ازبکستان اعلام کرد دیدار ایران و روسیه در مهرماه سال جاری قطعی شده است. درباره جزییات این دیدار صحبت می‌کنید؟

این بازی قطعی است ولی جزییات برگزاری این دیدار و مکان آن به زودی اعلام خواهد شد‌.

•: گویا بحث رفتن کی‌روش بعد از جام جهانی روسیه از تیم ملی و پیوستن او به تیم ملی فوتبال استرالیا قطعی است.

این موضوع را تایید نمی‌کنم.

•: بهتر نیست تا جام ملت های ۲۰۱۹ قرارداد فدراسیون فوتبال با کی‌روش تمدید شود؟

قرارداد این سرمربی با فدراسیون فوتبال ایران تا پایان جام جهانی روسیه هست اما کی‌روش مربی موفقی به شمار می‌رود و عقل هم حکم می‌کند فدراسیون فوتبال از از او استفاده کند.

•: گفته می‌شود آدیداس با فدراسیون فوتبال به مشکل خورده است.

این موضوع را هم تایید نمی‌کنم.

•: فدراسیون ایران چه تدابیری دارد که این بار حق ایران در مراسم بهترین های سال آسیا خوره نشود؟

پارسال هم در همه رده ها وضعمان خوب بود و من نمی‌دانم AFC این بار قرار است چطور گزینش کند. ما همان پارسال هم نگرانی خودمان را در حد اعلا اعلام کردیم! همین که مراسم را نرفتیم به نوعی نگرانی و اعتراض خود را نشان دادیم ولی به هرجهت امسال اگر afc واقعیت ها را ببیند ما جزو بهترینها هستیم.

•: مناقشه میزبانی ایران و عربستان به کجا خواهد رسید؟ گویا پرسپولیسی ها برای میزبانی از الاهلی در آسیای میانه به توفیقی دست پیدا نکردند.

این مناقشه جدی است. پرسپولیس می‌توانست به تاجیکستان برود که طاهری خودش به این کشور رفت و گفت زمین های چمن این کشور مصنوعی هستند و نمی‌توانیم در آن بازی کنیم. وی در این خصوص یک گزارش کامل به فدراسیون فوتبال ارائه کرد. پرسپولیس همه تلاش خود را کرد که به عمان نرود هرچند که عمان هم کشور خوبی بود اما به دنبال آن بود که به کشور دیگری برود که نشد. البته دو جا را هم ما پیشنهاد دادیم که بعد از بررسی‌‌ها به ما اعلام کردند این دو جا شرایط مناسب را ندارد و مجبور شدند تا دوباره به عمان برود. در هر صورت معتقدم که عمان در بین کشورهای عربی بهترین است.

•: پاداش صعود ملی‌پوشان به جام جهانی روسیه چه زمانی پرداخت می‌شود؟

از جمع پولهایی که جهانگیری اعلام کرد که به فدراسیون فوتبال کمک می‌کنند و البته پولی که خود وزارت ورزش باید به فدراسیون فوتبال میداد ۵ و نیم میلیارد از ۱۵ میلیاردی که پارسال اعلام کرده بودند پرداخت شده است. در این خصوص با رییس جمهور و وزیر محترم صحبت کردم، همه قول خیلی جدی داده‌اند برای تیم ملی. در این خصوص اسامی را نیز از ما خواسته‌اند و من منتظرم به سرعت اعلام شود که وقتی رقم آن را گفتند ما هم به شما اعلام خواهیم کرد.

•: پاداش فیفا این بار چطور به دست فدراسیون فوتبال می‌رسد؟

پول مان از AFC به صورت رینگت دریافت می شود. هر هفته نزدیک به ده هزار رینگت از طریق سفارت تحویل می‌گیریم. در هر صورت بخش کمی از این پول باقی مانده است.

•: پاداش فیفا چطور؟

در این خصوص هم می‌توانم اعلام کنم که تا هفته آینده باقی مانده آن را خواهیم گرفت. البته بسیاری از آن را گرفته و خرج هم کرده‌ایم. پاداش فیفا در حال حاضر برای انتقال مشکلی ندارد.

فارس

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اخبار ایران

تبلیغات

پک ضد ریزش مو 5040

طراحی مقالات پوستری برای کلیه رشته ها

کرم ضدچروک فوری درمولند

آی.آر.ایندکس، بزرگترین لینکستان فارسی