طراحی گرافیک, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سایت, طراحی لوگو

• منشا: قبل از پیکان هم بازیکن خوبی بودم

گادوین منشا

مهاجم جدید تیم فوتبال پرسپولیس گفت: متوجه این مسائل نمی‌شوم و نمی‌دانم منظور افرادی که می‌گویند من گران‌قیمت هستم چیست چون نمی‌دانم سطح پول فوتبال ایران چطور است و از سطح و شرایط قراردادهای بازیکنان ایرانی خبری ندارم.

گادوین منشا در خصوص حضورش در تیم پرسپولیس، جدایی از تیم پیکان، مبلغ قراردادش با سرخپوشان و موارد دیگر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

: از وضعیتت در پرسپولیس چقدر راضی هستی؟

باید بگویم که از وضعیتم خیلی راضی‌ام. پرسپولیس تیم قابل قبولی است و به خوبی با این تیم و بازیکنانش ارتباط برقرار کرده‌ام. این روزها هم ما بازیکنان مشغول انجام تمرینات لازم و بدنسازی پیش از آغاز فصل هستیم.

: سال گذشته فصل رویایی در پیکان داشتی. چقدر امیدوار هستی که امسال هم بتوانی در تیم جدیدت همان درخشش را تکرار کنی؟

طبیعی است که من پیش از حضورم در پرسپولیس از این تیم و شرایط آن اطلاعاتی کسب کنم و با شناخت به این تیم آمدم. باید صادقانه بگویم که احساس می‌کنم می‌توانم در پرسپولیس بازیکن مؤثری باشم و امیدوار هستم بتوانم خواسته‌های کادر فنی را برآورده کنم. هدفم این است که امسال بیشتر و بهتر نسبت به سال قبل کار کنم تا بتوانم عملکرد بهتری از خود به جای بگذارم. این موضوع همیشه مدنظر من بوده که با کار بیشتر بتوانم دستاورد بیشتری داشته باشم.

: به عنوان یک بازیکن خارجی و جدید با برانکو درباره شرایطت در پرسپولیس صحبت کرده‌ای؟

من می‌دانم که در راستای تحقق اهداف موفقیت‌آمیز باید در تیم مشارکت زیادی داشته باشم و تلاش خودم را در این خصوص خواهم کرد. البته صحبت‌هایی هم با برانکو انجام دادم و این یک مسله طبیعی است چرا که او سرمربی تیم است و به همه موضوعات اشراف دارد. در این شرایط طبیعی است که با ارتباط خوب با برانکو و بازیکنان می‌توانم اطلاعات و وضعیت خوبی داشته باشم. البته در روزهای گذشته بیشتر از آنکه با هم صحبت کنیم، کار کرده‌ایم. هدف کلی همه ما این است که بیشتر کار کنیم تا شرایط بهتری به وجود بیاید. در همه جای دنیا همین است. کار کردن همواره بهتر از صحبت کردن است.

: به عنوان یکی از ستاره‌های لیگ به پرسپولیس آمدی و این موضوع قطعا فشار زیادی روی تو وارد خواهد کرد. چطور می‌خواهی با این فشارها کنار بیایی؟

این را همه می‌دانند جایگاه پرسپولیس عالی است. همانطور که جایگاه هواداران این تیم بسیار بالاست. پرسپولیس تیمی است یا بهتر بگویم باشگاهی است که هر کسی در آن باشد با همه وجود کار می‌کند و چیزی کم نخواهد گذاشت. در ایران شرایط اینگونه است که اهداف فردی و گروهی خیلی مورد توجه قرار دارد. به همین دلیل باید همه ما شکل واقعی خودمان را داشته باشیم تا خواسته باشگاه و هواداران تامین شود.

: در طی سال‌های قبل معمولا بازیکنان خارجی در پرسپولیس بازدهی خوبی نداشتند. آیا تو می‌توانی در همین شرایط عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به جای بگذاری؟

طبیعی است که این روزها روزهای ابتدایی حضورم در پرسپولیس است و از قبل تجربیات بازی در این تیم را ندارم اما فکر می‌کنم آنچه لازم و ضروری است این است که بیش از پیش کار کنم و تحت این شرایط می‌توانم جایگاه خودم را تثبیت کنم. من می‌خواهم روزهای خوبی در پرسپولیس داشته باشم و برای این موضوع تلاش خواهم کرد.

: این روزها صحبت از این است که طارمی شاید از پرسپولیس جدا شود و در صورت رخ دادن چنین موضوعی حتما می‌دانی تو مهاجم اول تیمت خواهی بود.

این موضوع را شنیده‌ام اما نه می‌توانم درباره آن صحبت کنم و نه چیزی از جزئیات آن می‌دانم. من در این خصوص هیچ صحبتی ندارم و فقط می‌دانم که در تیم ما بازیکنان زیادی وجود دارد و شاید آنها بهتر از من بتوانند در این خصوص صحبت کنند.

: جدایی‌ات از پیکان پرحرف و حدیث بود. آنها معتقد بودند که تو در این تیم منشا شدی و حضور 10 بازیکن دیگر در کنار تو باعث شد به موفقیت برسی. این مسئله را شنیده‌ای؟

من نمی‌دانم این حرف‌ها از جانب چه کسی مطرح شده و چه شخصیتی این اظهارات را انجام داده است. متوجه نمی‌شوم که منظورشان از این مسئله چیست و نظری هم در این باره ندارم. اما این را می‌دانم که تا قبل از ورودم به پیکان بازیکن باقابلیتی بودم اما عملکرد خوبی از خودم به جا گذاشتم. من فقط در پیکان خوب بازی نکردم بلکه در هر تیمی که بازی کردم با همه وجود به میدان رفتم. همانطور که گفتم نظری در خصوص این صحبت‌ها نداشتم.

: ارتباطت با هواداران چطور است و توانسته‌ای با آنها رابطه خوبی داشته باشی؟

من زبان فارسی را متوجه نمی‌شوم اما تا جایی که می‌بینم و می‌فهمم این است که ارتباط خوبی بین من و هواداران پرسپولیس وجود دارد ضمن اینکه این را باید بگویم که نه تنها فقط من بلکه ارتباط هواداران با همه بازیکنان خوب است. این موضوع فاکتور مناسبی است و امیدوارم این ارتباط خوب کماکان ادامه داشته باشد و حتی تقویت هم می‌شود.

: شرایط تمرینی پرسپولیس و پیکان را چطور با هم ارزیابی می‌کنی؟

باید صادقانه بگویم که تمرینات پرسپولیس سخت و طاقت‌فرساست و فکر می‌کنم در سطح ایران ما بالاترین و عالی‌ترین تمرینات را انجام می‌دهیم. سرمربی تیم با جدیت تمرینات را پیگیری می‌کند و ما شرایط خیلی خوبی داریم. شرایط تمرینی ما نسبت به زمان پیش می‌رود و نسبت به تمریناتی که در پیکان انجام می‌دادیم،‌ متفاوت است. در پرسپولیس همه چیز بهتر و متفاوت‌تر است.

: صحبت از این است که با مبلغ بالا و گرانقیمتی پرسپولیسی شده‌ای. این موضوع را تائید می‌کنی؟

من متوجه این مسائل نمی‌شوم و نمی‌دانم منظور افرادی که می‌گویند من گرانقیمت هستم را متوجه نمی‌شوم. چون نمی‌دانم سطح پول فوتبال ایران چطور است و از سطح و شرایط قراردادهای بازیکنان ایرانی خبری ندارم. من نمی‌دانم سایر بازیکنان چقدر پول می‌گیرند و نمی‌دانم دستمزد سایر بازیکنان چقدر است بنابراین نمی‌توانم بگویم که بازیکن گرانقیمتی هستم یا نه./فارس

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

• عقل حکم می کند کی‌روش بماند

مهدی تاج

مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در خصوص موارد روز فوتبال ایران از جمله تمدید قرارداد با کی‌روش، آخرین وضعیت نفت تهران، انتقال پاداش فیفا به فدراسیون ایران و همچنین تداوم مناقشه میزبانی ایران و عربستان در گفت و گویی با خبرنگار ورزشی به سوالات وی به شرح زیر پاسخ داد؛

•: از حضور در مراسم انتخاب سفیر معنوی فوتبال ابتدا صحبت کنید؟

ما همیشه سفرای صلح را معرفی می‌کنیم اما این بار سفیر سلامت معنوی را در حوزه فوتبال معرفی کردیم و بنده به شخصه خوشحالم که این اتفاق افتاده چون نشان می‌دهد در بحث فرهنگ و معنویت در فوتبال نیز دقت شده است. بر همین اساس فدراسیون فوتبال محمد انصاری را به عنوان سفیر معنوی انتخاب کرد هرچند که اتفاق امروز بیشتر در زمینه پزشکی برگزار شد اما از رفتن به سمت مباحث فرهنگی در فوتبال کشور استقبال به عمل آورده چون فدراسیون علاوه بر فوتبال، مسئولیت های اجتماعی هم دارد که باید این مسئولیت ها را به خوبی انجام دهد. در همین راستا دو شب پیش نیز جامعه ورزش و فوتبال کشور در شیرخوارگاه آمنه حضور داشتند و معتقدم این حرکت های ارزشمند باید به صورت متداوم ادامه داشته باشد.

•: این حرکات فرهنگی را به لیگ برتر هم تسری می‌دهید؟

همین طور است. با آغاز لیگ برتر هر هفته را بنابر مناسبتی که در آن وجود دارد گرامی می‌داریم که این موضوع از ماموریت های اجتماعی ماست. مباحثی مانند اهدای خون، درختکاری و کمک به ایتام و ... که از مسئولیت های اجتماعی ما محسوب می‌شود و امروز هم به این دلیل در این مراسم حضور پیدا کردیم.

•: در خصوص بلاتکلیفی تیم نفت صحبت کنید. این تیم همچنان با بحران مواجه است.

نامه ای را برای سازمان لیگ نوشته و از دوستان خواستم به سرعت تکلیف تیم فوتبال نفت تهران را طی هفته آینده مشخص کنند. تیم نفت مثل بقیه تیم ها پراز گرفتاری است. خیلی از تیم ها هنوز به مردم و بازیکنان طلبکار هستند که باید این طلب ها را بدهند. امسال نیز برای باشگاه ها سال پردرآمدی می شود چون داریم با تلویزیون به نتایج خوبی می‌رسیم. عدد و رقمهایی که بین ما رد و بدل می شود خوب است و میتواند برخی از مشکلات باشگاه‌ها را حل کند. من از باشگاه‌ها درخواست کرده‌ام اگر منابعی هست اول باید بدهکاری های بازیکنان سابق خود را تسویه کنند چون هنوز بازیکنانی مثل علی کریمی و وحید هاشمیان که سالهاست از فوتبال خداحافظی کرده‌اند از باشگاه‌ها طلبکار هستند و این موارد باید تسویه شود. یا نفت از لیگ خارج می شود که در این صورت آخرین تیمی که می‌تواند به لیگ برتر بیاید، جایگزین نفت شده اما ما اجازه خرید و فروش این تیم تهرانی را به استان دیگری نمی‌دهیم. اگر توانستند در همین تهران و با تشریفاتی که سازمان لیگ دارد باید کار را در تهران ادامه دهند در غیر این صورت باید جای خود را به تیم دیگری داده و همه بدهکاری هایش نیز باید تسویه شود. البته جلسه دیگری چهارشنبه گذشته در حراست وزارت ورزش برگزار شد که اگر در خصوص خروجی آن مسئولان امنیتی صلاح دانستند صحبت خواهند کرد.

•: به تیم ملی برسیم. کی روش در نشست خبری بعد از دیدار با ازبکستان اعلام کرد دیدار ایران و روسیه در مهرماه سال جاری قطعی شده است. درباره جزییات این دیدار صحبت می‌کنید؟

این بازی قطعی است ولی جزییات برگزاری این دیدار و مکان آن به زودی اعلام خواهد شد‌.

•: گویا بحث رفتن کی‌روش بعد از جام جهانی روسیه از تیم ملی و پیوستن او به تیم ملی فوتبال استرالیا قطعی است.

این موضوع را تایید نمی‌کنم.

•: بهتر نیست تا جام ملت های ۲۰۱۹ قرارداد فدراسیون فوتبال با کی‌روش تمدید شود؟

قرارداد این سرمربی با فدراسیون فوتبال ایران تا پایان جام جهانی روسیه هست اما کی‌روش مربی موفقی به شمار می‌رود و عقل هم حکم می‌کند فدراسیون فوتبال از از او استفاده کند.

•: گفته می‌شود آدیداس با فدراسیون فوتبال به مشکل خورده است.

این موضوع را هم تایید نمی‌کنم.

•: فدراسیون ایران چه تدابیری دارد که این بار حق ایران در مراسم بهترین های سال آسیا خوره نشود؟

پارسال هم در همه رده ها وضعمان خوب بود و من نمی‌دانم AFC این بار قرار است چطور گزینش کند. ما همان پارسال هم نگرانی خودمان را در حد اعلا اعلام کردیم! همین که مراسم را نرفتیم به نوعی نگرانی و اعتراض خود را نشان دادیم ولی به هرجهت امسال اگر afc واقعیت ها را ببیند ما جزو بهترینها هستیم.

•: مناقشه میزبانی ایران و عربستان به کجا خواهد رسید؟ گویا پرسپولیسی ها برای میزبانی از الاهلی در آسیای میانه به توفیقی دست پیدا نکردند.

این مناقشه جدی است. پرسپولیس می‌توانست به تاجیکستان برود که طاهری خودش به این کشور رفت و گفت زمین های چمن این کشور مصنوعی هستند و نمی‌توانیم در آن بازی کنیم. وی در این خصوص یک گزارش کامل به فدراسیون فوتبال ارائه کرد. پرسپولیس همه تلاش خود را کرد که به عمان نرود هرچند که عمان هم کشور خوبی بود اما به دنبال آن بود که به کشور دیگری برود که نشد. البته دو جا را هم ما پیشنهاد دادیم که بعد از بررسی‌‌ها به ما اعلام کردند این دو جا شرایط مناسب را ندارد و مجبور شدند تا دوباره به عمان برود. در هر صورت معتقدم که عمان در بین کشورهای عربی بهترین است.

•: پاداش صعود ملی‌پوشان به جام جهانی روسیه چه زمانی پرداخت می‌شود؟

از جمع پولهایی که جهانگیری اعلام کرد که به فدراسیون فوتبال کمک می‌کنند و البته پولی که خود وزارت ورزش باید به فدراسیون فوتبال میداد ۵ و نیم میلیارد از ۱۵ میلیاردی که پارسال اعلام کرده بودند پرداخت شده است. در این خصوص با رییس جمهور و وزیر محترم صحبت کردم، همه قول خیلی جدی داده‌اند برای تیم ملی. در این خصوص اسامی را نیز از ما خواسته‌اند و من منتظرم به سرعت اعلام شود که وقتی رقم آن را گفتند ما هم به شما اعلام خواهیم کرد.

•: پاداش فیفا این بار چطور به دست فدراسیون فوتبال می‌رسد؟

پول مان از AFC به صورت رینگت دریافت می شود. هر هفته نزدیک به ده هزار رینگت از طریق سفارت تحویل می‌گیریم. در هر صورت بخش کمی از این پول باقی مانده است.

•: پاداش فیفا چطور؟

در این خصوص هم می‌توانم اعلام کنم که تا هفته آینده باقی مانده آن را خواهیم گرفت. البته بسیاری از آن را گرفته و خرج هم کرده‌ایم. پاداش فیفا در حال حاضر برای انتقال مشکلی ندارد.

فارس

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

• فرهاد مجیدی: علاقه ای به مدیریت ندارم

فرهاد مجیدی

چهره محبوب استقلالی‌ها، چند روز بعد از تولد ٤١ سالگی اش انتقادهای تندی را علیه مدیرعامل باشگاه استقلال مطرح کرده است.فرهاد مجیدی البته اعلام کرده که عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال نخواهد شد.

 

خبر عضویت شما در هیئت مدیره باشگاه استقلال،دیروز جزو اخبار پربازدید سایت ورزش سه بود.به نظر می رسد که سه سال و نیم بعد از خداحافظی همچنان محبوب ترین چهره استقلالی هستید ؟ 

 

این لطف هواداران استقلال هست که با گذر زمان خاطرات خوبی که در کنار یکدیگر داشتیم را فراموش نکردند.من از همه آنها سپاسگزارم و امیدوارم این محبتها را به بهترین شکل جبران کنم.

 

:::>> با عضویت در هیئت مدیره ؟ 

 

من تمایلی به کار مدیریتی ندارم.دوست دارم فعلا فقط مربیگری کنم و اهداف بزرگی دارم.در زندگی فوتبالی ام هر چیزی که خواستم را به دست آوردم و مطمئنم که در عرصه مربیگری هم می توانم موفق باشم.

 

:::>> پس فرهاد مجیدی سراغ مدیریت نمی رود؟

 

نه،من در این بخش تخصصی ندارم و بهتر است که به متخصص ها احترام بگذاریم.در چند سال گذشته بارها گفتم که بحران بزرگ باشگاه استقلال مدیریت است.این مدیران توانایی لازم جهت اداره این باشگاه پرهوادار را ندارند.وقتی مدیریت ضعیف است آنوقت بعضی ها به خودشان اجازه دخالت می دهند.بازیکن حق ندارد در امور کلان باشگاه و حتی تیم ورود کند اما می بینیم که این طور نیست.بعد از من در استقلال بازیکن برای مربی و تیم تصمیم گرفته،مگر باشگاه کمیته نقل و انتقالات و معاون نداشته؟! وقتی امثال من در استقلال بودند از این خبرها نبود.حالا هم امیدوارم که با حضور دکتر سلطانی فر دوران مماشات با مدیران بی کفایت به پایان برسد.استقلال جای نامهای بزرگ است.مدیرانی در حد وزارت.آنقدر که مدیرعامل استقلال به چشم می آید و در رسانه ها دیده می شود،خیلی اعضای کابینه دیده نمی شوند.باید مدیران زبده در راس باشگاه قرار بگیرند.استقلال با این مدیران به جایی نمی رسد و فقط فرصت را از دست می دهیم.

 

:::>> بعد از شکست استقلال مقابل العین خیلی ها می خواهند نظر شما را بدانند؟بازی را که حتما دیدید

 

من تمام بازیهای استقلال را می بینم و اخبار باشگاه را به دقت دنبال می کنم.حتی اکثر مواقع به اتفاق فرزاد بازیهای لیگ یک را هم تماشا می کنیم.بازی با العین یک اتفاق بود اما چیزی که باید بگویم این است که تیم استقلال باید به جوانانش افتخار کند.مهره هایی که در نیم فصل دوم همه معادلات را تغییر دادند.با یک بازی،بزرگی و عظمت استقلال خدشه دار نمی شود.ما فصل آینده هم در آسیا حضور داریم و حتما این نتیجه را بچه ها جبران می کنند.

 

:::>> پس شما هم اعتقادی به تغییر کادرفنی ندارید؟

 

مشکل استقلال مدیریتی است.مدیری باید به استقلال بیاید که دیگران برایش تصمیم نگیرند.مربی جوان بیشتر از هر چیز به مدیر قدرتمند نیاز دارد.مدیری که عادت های بد و غلط را از بین ببرد و سیستمی به وجود بیاورد که هر چیزی سر جای خودش باشد.مطمئن باشید در این شرایط توانایی کادرفنی استقلال هم دو برابر می شود.

 

:::>> مربیگری را از کجا شروع می کنید؟از ایران یا خارج ؟

 

هنوز تصمیمی نگرفتم.خیلی دوست دارم که در کنار یک مربی مطرح خارجی کار مربیگری را شروع کنم.من اگر می خواستم می توانستم دو فصل قبل سرمربی استقلال بشوم.پیشنهادم داشتم اما قبول نکردم.میلیون ها هوادار از امثال من توقع بالایی دارند و اگر ما هم بخواهیم شیوه های سنتی و غلط را ادامه بدهیم فقط مردم را از فوتبال دور می کنیم و به اعتبار ٧٠ ساله باشگاه استقلال ضربه می زنیم.

 

:::>> بعضی ها می گویند که چرا دوره های مربیگری فرهاد مجیدی اینقدر طول کشیده؟ 

 

مدرک مربیگری را که نمی شود یک ماهه گرفت یا اگر هم بشود من اهل این روشها نیستم.من سه ماه دیگر مدرک A مربیگری را دریافت می کنم.یعنی در ماه سپتامبر،این را جهت اطلاع طرفداران فوتبال می گویم که بعد از دریافت مدرک B باید حداقل یک سال بگذرد تا اجازه داشته باشید مدرک A را بگیرید.من قانون را می گویم و ترجیح می دهم که کار درست را انجام بدهم.نزدیک به 1سال قبل مدرک B را گرفتم و الان هم منتظر کلاس A هستم.

 

:::>> فردا تیم ملی بازی حساسی را در پیش دارد.پیش بینی نمی کنید؟

 

بهترین اتفاق؛حضور کی روش در تیم ملی ایران است و شک ندارم ازبکستان را شکست می دهیم.مطمئن باشید تیم ملی در جام جهانی بهترین نتایج تاریخ را کسب می کند.برای کارلوس عزیز و تیم ملی ایران آرزوی موفقیت دارم.


نکته دیگری هم که در پایان بگویم می خواستم تشکر کنم از مسئولانی که اجازه حضور بانوان در سالن والیبال را صادر کردند.امیدوارم این تصمیم صحیح به فوتبال ایران هم سرایت کند.باور کنید محیط ورزشگاه های ما با حضور خانواده ها بهتر می شود.همه دیدند که حضور بانوان در سالن والیبال هیچ حاشیه ای نداشت و امیدوارم مسئولان درباره فوتبال هم بهترین تصمیم را بگیرند./ورزش سه

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

• رهبری فرد: طاهری برای پرسپولیس چکار کرد؟

بهروز رهبری فرد

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: طاهری شاید انسان خوبی باشد اما به درد کار در پرسپولیس نمی‌خورد؛ همانطور که من نمی‌توانم در ساپکو مدیریت کنم!

بهروز رهبری‌فرد در خصوص شرایط تیم فوتبال پرسپولیس، وضعیت نقل و انتقالات، حضور احتمالی رامین رضائیان در استقلال و همچنین انتقادهایی که به مدیریت باشگاه پرسپولیس دارد صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانیم.

* بگویم پرسپولیس بهترین بازیکنان را جذب کرده، خودم را گول زده‌ام

»»:  پرسپولیس تا اینجای کار 3 بازیکن جذب کرده و می‌خواهیم نظر شما را در این خصوص بدانیم.

من حدود 14 سال در پرسپولیس بازی کردم و در این مدت نقل و انتقال‌های زیادی هم دیده‌ام. شما نمی‌توانید به طور قاطع بگویید که فلان بازیکن خوب است یا نه. منشا و خلیل‌زاده بازیکنان بسیار خوبی هستند که اسم بزرگی هم دارند اما ما زمانی می‌توانیم آنها را بسنجیم که در پرسپولیس بازی کنند و بتوانند با حاشیه‌ها تماشاگران و رسانه‌ها کنار بیایند. در ایران تیم‌های پرطرفدار زیاد داریم اما باید قبول کرد پرسپولیس ویترین فوتبال ماست که در خارج از ایران هم هوادار دارد. اینجا بازی کردن بسیار سخت است و اگر بخواهیم بگویم پرسپولیس بهترین خریدها را انجام داده خودم را گول زده‌ام. امیدوارم بازیکنان جدید مثل تیم‌های قبلی‌شان عملکرد خوبی داشته باشند و بتوانند با حواشی پرسپولیس کنار بیایند. بازیکنی به این تیم آمده که آقای گل لیگ بود اما 2 سال روی نیمکت ذخیره قرار داشتند. امیدوارم بازیکنان جدیدی که آمده‌اند بتوانند به پرسپولیس کمک کنند.

»»: این روزها صحبت از این است که سروش رفیعی به تیمی از لیگ قطر بپیوندد. نظر شما در این خصوص چیست؟

به هر حال طبیعی است هر بازیکنی روزی بیاید و روزی هم برود و هواداران نباید منتظر باشند که یک بازیکن تا آخر عمر در پرسپولیس بماند. شاید بازیکنی دلی به پرسپولیس بیاید و بخواهد تا آخر فوتبال در این تیم بماند اما بازیکنانی هم هستند که حرفه‌ای فکر می‌کنند. به هر حال فوتبال حرفه‌ای است و نمی‌توان بازیکنی را با زنجیر بست. به نظرم اگر قرار است رفیعی از پرسپولیس برود باید یک طراح خوب به جای او بیاورند. پرسپولیس نیاز به بازیکنی دارد که فانتزی بازی کند و مردم هم از حضور چنین بازیکنی لذت می‌برند. 

»»:  پرسپولیس امسال به جمع 8 تیم برتر آسیا رفت و از طرفی قهرمان لیگ برتر هم شد. ارزیابی شما از شرایط پرسپولیس چگونه است؟

به نظرم روند پرسپولیس رو به رشد بود چرا که این تیم فصل گذشته در حالی نائب قهرمان شد که از نظر قانون فوتبال قهرمان بود. در فصل اخیر هم که قهرمان شد و این نشان می‌دهد که شاگردان برانکو روند رو به رشدی داشتند. پرسپولیس فوتبال خوبی بازی می‌کند و با برنامه به زمین می‌رود اما بازیکنان نباید در باد این مسائل بخوابند و فکر کنند که سال بعد هم راحت قهرمان می‌شوند. انتظارات از پرسپولیس بالا رفته و تیم‌ها با انگیزه بسیار بیشتری مقابل پرسپولیس به میدان می‌روند. به هر حال بازیکنان باید بدانند که شرایط بسیار سخت است و باید با دانش برانکو کار را ادامه دهند. اگر بازیکنان فکر کنند که می‌توانند همه تیم‌ها را شکست دهند آن روز کار برای آنها سخت‌تر می‌شود.

* اگر بازیکنی برای کاسبی به پرسپولیس می‌آید نیاید خیلی بهتر است

ف»»: در فصلی که گذشت بحث اعتصاب بازیکنان پرسپولیس باعث ناراحتی هواداران و پیشکسوتان شد. 

فکر می‌کنم این داستان‌ها برای دیروز و امروز نیست. فوتبال ما از دهه 60 دچار اقتصاد ضعیفی بود. هر چند در این چند سال شرایط خیلی بهتر شده است. بازیکنی که به پرسپولیس می‌آید باید فرض را بر این بگیرد که در این باشگاه پول نیست. اگر نمی‌توانند، نیایند. در فوتبال ما به جز تیم‌های صنعتی تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس که دولتی هستند همیشه مشکل دارند اما اعتصاب کردن زشت‌ترین کار است. بازیکنان باید بدانند در پرسپولیس دیده می‌شوند. همین سروش رفیعی اگر در فولاد بازی می‌کرد به نظر شما این همه مشتری داشت؟ پرسپولیس سکوی پرتاب است و این کارها فقط باعث بازی با احساسات هواداران می‌شود. بازیکنان باید آینده‌نگری داشته باشند و بدانند که در پرسپولیس دیده می‌شوند و حتی می‌توانند به تیم ملی هم برسند. کسی که برای کاسبی می‌خواهد به پرسپولیس بیاید اگر نیاید بهتر است.

* رضائیان به هر تیمی برود جز استقلال

»»:  این روزها صحبت از استقلالی شدن رامین رضائیان به گوش می‌رسد. نظر شما در این باره چیست و فکر می‌کنید رضائیان با رفتن به استقلال چه شرایطی پیدا خواهد کرد؟

من چندین بار به صورت تلفنی و از نزدیک با رامین صحبت کردم. ما نمی‌توانیم بگوییم اگر بازیکنی در پرسپولیس بازی کرده ما باید برای او تعیین کنیم که کجا برود و چه کار کند. اگر قرار است فوتبال ما حرفه‌ای شود نباید فقط شماره پیراهن‌ها لاتین باشد. از طرفی هم رضائیان نمی‌تواند در خانه بنشیند چون هم فوتبالش خراب می‌شود و هم تیم ملی را از دست می‌دهد. رامین باید ببیند کجا به درد او می‌خورد و پیشرفت می‌کند. به رضائیان گفتم که هر جا می‌خواهی بروی برو اما استقلال نرو چرا که مردم ما احساساتی هستند و این مسائل را قبول نمی‌کنند. زمانی که هاشمی‌نسب به استقلال رفت واکنش‌های بسیار زیاد و تندی علیه وی انجام شد اما اگر رضائیان به استقلال برود به مراتب اتفاقی بدتر از آنکه برای هاشمی‌نسب رخ داد برای او پیش خواهد آمد. رضائیان باید انتخاب بهتری داشته باشد و تیم‌های دیگری هستند که بتوانند به او کمک کنند تا در فوتبال پیشرفت کند. البته به نظر من ضعف مدیریت باشگاه پرسپولیس در این اتفاقات کم‌رنگ نیست.

* پرسپولیس فقط به خاطر دانش برانکو و زحمات بازیکنانش قهرمان شد

»»: چرا چنین چیزی را می‌گویید؟

ببینید برانکو که جلاد یا دشمن بازیکنان نیست. اگر آقایان مدیریت بهتری می‌کردند وضع رامین به اینجا نمی‌رسید. البته این را بگویم که معضل مدیریت در پرسپولیس فقط مربوط به الان نیست. هر مدیری که می‌آید یک یا دو سال کار می‌کند و می‌رود. وقتی ثبات مدیریت وجود ندارد این مسائل طبیعی است. پرسپولیس اگر قهرمان شد حاصل زحمات کادر فنی و بازیکنان بود. یکی به من بگوید طاهری برای پرسپولیس چه کار کرد؟ او چه شق‌القمری کرد که پرسپولیس قهرمان شد؟آیا طاهری برای پرسپولیس گل زد یا اینکه با آفساید گیری او گل نخوردیم؟!

»»:  به هر حال طرفداران طاهری معتقدند که او از نظر مالی توانسته در پرسپولیس ثبات به وجود بیاورد.

این کار طاهری نبود بلکه به دلیل اسپانسر بود که اجازه نداد آب در دل بازیکنان تکان بخورد. طاهری به این سؤال من جواب دهد که اگر اسپانسر نبود شما چقدر می‌توانستید درآمدزایی کنی؟ طاهری چه کاری برای درآمدزایی برای باشگاه پرسپولیس انجام داد؟ آقایان که یک شماره حساب اعلام کردند تا هواداران به حساب باشگاه پول بریزند و این زشت‌ترین کار تاریخ پرسپولیس بود که طاهری انجام داد. رویانیان فضایی فکر می‌کرد. او می‌خواست هواپیما، دانشگاه و تلویزیون پرسپولیس را راه بیندازد که شدنی نبود. امثال طاهری برای شهرت به پرسپولیس می‌آیند. رویانیان سال‌ها سمت سیاسی داشت اما در پرسپولیس مشهور و محبوب شد. مگر پرسپولیس با حبیب کاشانی قهرمان ایران نشد؟ چرا او را نگه نداشتند؟ زمان امیر عابدینی ما بارها قهرمان ایران شدیم اما شما ببینید الان چه کسی از طاهری حمایت می‌کند؟ مدیری باید در این باشگاه کار کند که بتواند درآمدزایی کند. با رامین رضائیان که صحبت می‌کردم او دلش از طاهری و ترکاشوند پر بود. مطمئنا اگر یک مدیر کاربلد در پرسپولیس کار می‌کرد اجازه نمی‌داد رامین اینطور از تیم جدا شود. شاید طاهری انسان خوبی باشد اما به درد فوتبال نمی‌خورد. عابدینی یا رویانیان به گونه‌ای کار می‌کردند که کسی نمی‌توانست حق پرسپولیس را بخورد و آنها همه را تحت تاثیر خود قرار می‌دادند اما طاهری چه می‌کند؟ نقش او در این بین چیست؟ هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس کجاست؟

* اگر کسی پدرش مهندس یا دکتر باشد عضو پرسپولیس می‌شود!

»»:  هیأت مدیره پرسپولیس به خاطر استعفای زادمهر و سفرهای خارج از کشور فرشید گلزاده معمولا بدون نفرات کامل برگزار می‌شود. 

بحث من هم همین است. زادمهر شغلش چیز دیگری است. گلزاده دغدغه‌های دیگری دارد. کسی باید در هیأت مدیره پرسپولیس کار کند که صبح تا شب وقتش را برای این باشگاه بگذارد. آیا کسی به تیم‌های پایه پرسپولیس نظارت می‌کند؟ آنجا تا هر بازیکنی می‌آید باید پاسخ دهد پدرش چه کاره است. اگر پدرش دکتر یا مهندس باشد او را جذب می‌کنند و اگر کسی بیاید که پدرش کارگر یا بیکاری باشد او را رد می‌کنند. اینها درد پرسپولیس است. مربیان پایه پرسپولیس چه رزومه‌ای دارند که در این باشگاه کار می‌کنند؟ به جز اینکه دوست و رفیق آقای فلانی هستند؟ مردم فقط قهرمانی پرسپولیس را می‌بینند اما از وضعیت تیم‌های پایه خبری ندارند. قهرمانی پرسپولیس مدیون تلاش بازیکنان و برانکو است اما ببینید در پایه‌های پرسپولیس چه افرادی کاسبی به راه انداخته‌اند. شخصی به من زنگ زد و گفت پسرم در نوجوانان پیکان بازی می‌کرد. وقتی او را برای جوانان پرسپولیس بردم و متوجه شدند که کارگر هستم حتی اجازه ندادند حتی پسرم پیراهن تمرین بپوشد. مردم این مسائل را نمی‌دانند اما من و امثال من اینها را می‌دانیم. من با طاهری هیچ پدر کشتگی ندارم و به دنبال کار در این باشگاه هم نیستم اما این آقا مقابل خبرنگاران بنشیند و بگوید در پایه‌های پرسپولیس چه اتفاقاتی می‌افتد؟ بیشتر بازیکنان پایه پرسپولیس پولکی هستند.

* من می‌توانم در ساپکو کار کنم که طاهری در پرسپولیس کار می‌کند؟

»»:  راهکار شما برای رسیدگی به این مسائل چیست؟

کار سخت است اما هر حرفی بزنم دیالوگ‌های تکراری است. نباید پروین را مدیرعامل کنند اما افرادی نظیر پروین، کلانی و ... از جنس پرسپولیس هستند و می‌توانند به این تیم کمک کنند. کسی باید در این باشگاه کار کند که بداند فوتبال چیست. حاضرم قسم بخورم طاهری قبل از آمدن به پرسپولیس حتی یک فوتبال را به صورت کامل ندیده است. اگر طاهری گفت که آفساید چیست من همه حرف‌هایم را پس می‌گیرم. حضور طاهری در پرسپولیس درست مثل این است که من را به ساپکو ببرند و بگویند اینجا مدیریت کن. طبیعی است که نمی‌توانم این کار را انجام دهم چون تخصصی در این باره ندارم. طاهری هم همین است. زمانی که ما در پرسپولیس بازی می‌کردیم برای یک بازی آسیایی به ازبکستان رفتیم. آنجا تیم میزبان قرمز پوشید و ما با پیراهن سفید وارد زمین شدیم. غمخوار مدیرعامل باشگاه دقیقه 85 به کسی که کنارش نشسته بود گفت که شماره 7 ما چقدر بد بازی می‌کند و آنجا بود که به او گفتند پرسپولیس سفید است و حریف ازبکستانی قرمز پوشیده است! طاهری هم همین است. روزی به رویانیان که در باشگاه پرسپولیس مدیریت می‌کرد گفتم که لباس سرهنگی به من بده تا سر چهارراه ماشین‌ها را اعمال قانون کنم! رویانیان گفت که این کار تو نیست و نیاز به تخصص دارد. همانجا به او گفتم که پس شما چطور بدون تخصص مدیر یک باشگاه ورزشی شده‌اید؟! این حرف من حتی خنده رویانیان را در پی داشت. من هم بلدم در خیابان کروکی بکشم اما هر کسی باید در جای خودش باشد. وقتی اسپانسر خوب در باشگاه کار کند به نظر شما 4 پیشکسوت نمی‌توانند تیم را اداره کنند؟

* عابدینی جوری ما را سیاه کرد که می‌خواستیم پول توی جیب‌مان را به باشگاه بدهیم!

»»:  به نظر شما چه نوع مدیریتی باید در پرسپولیس وجود داشته باشد؟

یادم می‌آید زمانی که من و مهدی هاشمی‌نسب در پرسپولیس بازی می‌کردیم و جزو بازیکنان اصلی بودیم در حالی که قراردادمان 5 میلیون تومان بود با توپ پر به دیدن عابدینی رفتیم و به او گفتیم اگر پول ما را نمی‌دهی رضایتنامه ما را بده تا برویم اما او جوری با ما صحبت کرد و به گونه‌ای ما را سیاه نمود که وقتی از جلسه بیرون آمدیم می‌خواستیم 5 هزار تومانی که در جیب داشتیم را به عابدینی بدهیم! الان اما می‌بینیم که در باشگاه پرسپولیس مدیرانی کار می‌کنند که عشق عکس هستند. هر عکسی که از باشگاه پرسپولیس بیرون می‌آید آقای معاون اقتصادی در آن عکس حضور دارد و انگار این فرد تا به حال در زندگی‌اش عکس نگرفته است. من به او توصیه می‌کنم به میدان آزادی برود چون آنجا موتور پرشی هم وجود دارد و می‌تواند عکس‌های خوب بگیرد. 

* هنوز هم می‌گویم کار در استقلال برای منصوریان زود است

»»:  پیش از شروع فصل گذشته مصاحبه‌ای انجام دادید و گفتید که منصوریان هفته ششم را نمی‌بیند اما در نهایت این اتفاق رخ نداد. هنوز هم سر انتقادات‌تان هستید؟

من در زمین‌های خاکی با منصوریان هم‌بازی بودم و او را دوست دارم. همان اعتقادی که برای یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس داشتم درباره منصوریان در استقلال دارم. پرسپولیس و استقلال جای آزمایش نیست و هنوز هم معتقدم برای منصوریان زود است در استقلال کار کند. البته طبیعی است من همیشه دوست دارم استقلال ضعیف باشد اما اینها دوستان و رفقای من هستند. من روی منصوریان،‌نوازی،مومن‌زاده و... تعصب دارم و دوست ندارم آنها خراب شوند. حالا استقلال 6 گل می‌خورد و همه تازه یادشان می‌آید که مشکلات فنی داریم. استقلال مکمل پرسپولیس است و این دو تیم اگر قوی باشند لیگ ما جذاب می‌شود. قطعا آنها باید خوب باشند تا رقابت هم جذاب شود.

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

تیتر روزنامه های ورزشی

دوشنبه 29 آبان:
ابرار ورزشی / برانکو: بدون توجه به تغییرات برای برد بازی می کنیم
گل / خلعتبری: بلد نیستم ادا و اطوار در بیاورم، گل بزنم خوشحالی می کنم
ایران ورزشی / دو گل هدیه کاوه از بلژیک به کرمانشاه
شوت / شفر: مشهد، زیبا است، مثل قهرمان وارد می شویم
همشهری ورزشی / دایی دومین میهمان ایرانی قرعه کشی جام جهانی
خبر ورزشی / علی کریمی: تک به سه هم حاضرم مناظره کنم

آگهی

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی

نتایج زنده مسابقات فوتبال ایران و جهان

پک ضد ریزش مو 5040

فروش دامنه فوتبالیست

دامینینگ، حراجی دامنه و فروش دامنه های برگزیده

طراحی مقالات پوستری برای کلیه رشته ها

کرم ضدچروک فوری درمولند

آی.آر.ایندکس، بزرگترین لینکستان فارسی

بانک اطلاعاتی ماهیان ایران

اخبار ایران

تبلیغات

پک ضد ریزش مو 5040

طراحی مقالات پوستری برای کلیه رشته ها

کرم ضدچروک فوری درمولند

آی.آر.ایندکس، بزرگترین لینکستان فارسی