طراحی گرافیک, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سایت, طراحی لوگو

• صحبت‌های کی‌روش و شجاعی قبل بازی با اسپانیا

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

کی روش و شجاعی

سرمربی تیم ملی ایران دقایقی پیش در نشست مطبوعاتی پیش از دیدار برابر تیم ملی اسپانیا حضور یافت و به سوال خبرنگاران پاسخ داد.

 کارلوس کی روش در این نشست به صحبت پرداخت. او صحبت های خود را این گونه آغاز کرد:

 

◄ اسپانیا یکی از نامزدهای قهرمانی است

 

در ابتدا به اهالی رسانه که این جا هستند خوش‌آمد می گویم. این یک افتخار است که ایران در این بازی ها حضور دارد و از این موضوع بسیار خوشحالیم. یک فرصت منحصر به فرد برای ماست که مقابل اسپانیا که یکی از کاندیداهای جدی قهرمانی است بازی کنیم.

 

◄ بازیکنانم می توانند از اسپانیایی ها بیاموزند و رشد کنند


بازیکنان من روحیه بسیار بالایی دارند و مسعود شجاعی می‌تواند این مساله را تایید کند. بازیکنان بسیار هیجان زده هستند که این فرصت را دارند که مقابل یک تیم عالی با بازیکنان خوب بازی کنند. همه ما در این جا برنده‌ایم چون بازیکنان می‌توانند از بازیکنان اسپانیا بیاموزند و رشد کنند. ما اینجا نیامدیم که همه چیز برای ما ساده باشد. ما با این آرزو به روسیه آمدیم که بهتر شویم. همین که می‌توانیم که با اسپانیا بازی کنیم برای ما برد محسوب می‌شود.

 

◄ فردا می خواهیم بازی خوبی برابر اسپانیا به نمایش بگذاریم

کی روش در پاسخ به سوال خبرنگار اسپانیایی درباره این که آیا ایران فردا می خواهد اسپانیا را شگفت زده کند یا خیر گفت: فردا تلاش می‌کنیم که بازی خوبی انجام دهیم. با توجه به این که می‌دانیم لازم است بیشترین تلاشمان را به خرج دهیم،‌ باید به بهترین شکل ممکن باشیم. باید به فوتبال احترام بگذاریم. هرچه برای فوتبال خوب است برای زندگی هم خوب است. فردا ایران تلاش می‌کند که مقابل اسپانیا بازی خوبی به نمایش بگذارد. تیمی که سبک دشواری را پیاده می‌کند و این قدرت را دارد که توپ، سرعت و زمان را کنترل کند. نگرش ما به عنوان یک گروه این است که می‌خواهیم از هر فرصت استفاده کنیم. این مهم است که مثبت بیندیشیم.


◄ شاید از نظر فیزیکی و تکنیکی از ما بالاتر باشند اما نمی توانند روحیه ما را خراب کنند

ما بازیکنان عالی مانند بازیکنان اسپانیا در اختیار داریم. ممکن است که بازیکنان ما در حد آن‌ها نباشند اما عالی هستند که نیاز نیست اسم‌شان را بگویم چون آن‌ها خودشان این را می‌دانند. این فرصت را در اختیار داریم که بهتر شویم. ما باید سخت تلاش کنیم و متمرکز باشیم. با سخت‌تر شدن شرایط، بازیکنان ما فداکاری بیشتری می‌کنند. فکر می‌کنم باید با احترام بازی کنیم. ما باید به این نیت بازی کنیم که اسپانیا را شکست دهیم. این کاری است که باید انجام دهیم. البته باید منتظر بمانیم بعد از 90 دقیقه چه اتفاقی می‌افتد. اسپانیا شهرت بالایی دارد. آنها شاید از نظر فیزیکی و تکنیکی از ما بالاتر باشند اما هرگز نمی توانند روحیه و ذهنیت ما را خراب کنند.

 

◄ دوست داشتم هیرو شاگردم بود نه رقیبم

او درباره رویارویی با هیرو گفت: همه می‌دانند که فوتبال پر از سورپرایز است. الان هیرو رقیب من شده که این خنده دار است. من دوست داشتم که هیرو شاگرد من باشد اما در حال حاضر او رقیب من است. او می‌تواند تیم اسپانیا را متحد کند بنابراین فکر می‌کنم انتخاب هیرو امری بود که نشان داد او چه فرد باارزشی است. به عنوان یک مربی نشان داد که اسپانیا مقابل پرتغال متحد است.

 

◄ هر 23 نام اسپانیا من را نگران می کند

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اسپانیا قوی ترین تیم جام است یا خیر گفت: همه ۲۳ نام اسپانیا مرا نگران می کنند! در نهایت آن کوسه های قوی در جام جهانی خواهند بود. مطمئنا اسپانیا انجام خواهد بود. اما چیزی که من نگران آن هستم این است که بازیکنانم مثبت بیندیشند. من می توانم درباره تک تک بازیکنان اسپانیا صحبت کنم اما مهم نیست که چه کسی برابر ماست و ما باید قوی باشیم. ما ابر بازیکنانی را که در اختیار اسپانیا هستند، نداریم اما مطمئنا می‌توانیم بیشترین تلاش را داشته باشیم.

 

◄ همه از سابقه آماده سازی ما خبر دارند

 سوال بعدی از کی روش درباره مصدومیت روزبه چشمی بود و در پایان این نکته مطرح شد که: در یک تمرین ساده یک حادثه به وجود آمد و روزبه مصدوم شد. او دیگر نمی تواند در جمع ما حضور داشته باشد. ما به اینجا آمدیم که رقابت کنیم. ما دو اصل کلی داریم. همه درباره سابقه آماده سازی ما برای جام جهانی خبر دارند که امیدوارم به بازیکنان ایران اجازه داده شود که در شرایط نرمال مثل بقیه باشند.

 

◄ هیچ بهانه ای برای ما وجود ندارد

عده زیادی زن و مرد و کودک و بزرگسال هستند که در ایران با موفقیت و شکست ما خوشحال یا ناراحت می شوند. هیچ بهانه ای وجود ندارد و ما برای این پیراهن بازی می کنیم. هیچکس در این تیم انگشتش را به سمت دیگری نمی گیرد و من به بازیکنان خیلی افتخار می کنم. مطمئن باشید وقتی به رختکن می رویم هواداران ایرانی هم به ما افتخار می کنند. فردا هم مثل همیشه است.

 

◄ما واقع بین هستیم

سوال بعدی از سرمربی تیم ملی توسط خبرنگار پرتغالی پرسیده شد. او گفت با توجه به همبستگی زیادی که در تیم ملی ایران دیدیم چگونه می توان بازی را مدیریت کرد تا برابر تیم پرستاره اسپانیا به نتیجه رسید؟ باید بگویم اگر یک معجون جادویی بود که بتوان اسپانیا را با سه میلیون دلار خرید ما هزینه می کردیم. بسیار به صرفه بود. ما اما واقع بین هستیم. هیچ تیمی کامل نیست. هیچ قانون نانوشته برای پیروزی نیست.

 

◄ مقابل اسپانیا چیزی برای از دست دادن نداریم

امکانی که برای تمام تیم ها وجود دارد یک تیم در اشتباه تیم بهتر، بدتر عمل کند. ما مقابل اسپانیا چیزی برای از دست دادن نداریم. تیم ملی ایران در حال اماده شدن برای جام آسیایی است. د‌و گزینه هست یا برد یا شکست. آنها قهرمان اروپا هستند. آنها مجموعه ای از ارزش ها را در خدمت دارند و باید بر رنج ها فایق بیایم. آنها هرگز قادر نخواهند بود از نظر روانی تیم من و انگیزه جنگندگی تیمم را کاهش دهند. ما به دنبال بازی غافلگیری خواهیم بود. ما در‌لحظاتی که باید دفاع کنیم مبارزه جمعی خواهیم داشت. با تمام احترام به قوانین فوتبال. ما تسلیم نمی شویم و این امکان را داریم که توپ را در اختیار داشته باشیم.

■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■

مسعود شجاعی در نشست مطبوعاتی و در برابر خبرنگاران گفت: خیلی خوشحالم که به عنوان بازیکن اینجا هستم و فکر می کنم آرزوی هر بازیکنی است که جام جهانی را تجربه کند. این اتفاق برای هر بازیکنی نمی افتد و ممکن است یک بازیکن خیلی خیلی خوب هم نتواند در عمر ورزشی خود راهی جام جهانی شود و همان طور که می دانید این جا شرایط فرق می کند.


او ادامه داد: هر چقدر که تجربه هم داشته باشید این بازی ها با دیدارهای باشگاهی فرق می کند. این اتفاق بزرگی است که برای هر بازیکنی نمی افتد. بازیکنان بزرگ با اسم و رسم و بازی های ملی فراوان نیز ممکن است به جام جهانی نرسند. بهرحال این جا کار سختی داریم و باید از پس وظایف خود بر بیاییم.

شجاعی درباره روزبه چشمی و خروج او از جمع بازیکنان تیم ملی گفت: روزبه بازی خوبی کرد. او نشان داد با توجه به فشاری که روی او نشان داد چه کیفیتی دارد. البته ما بازیکنان خوبی داریم که می توانند در این پست بازی کنند و به تیم ملی دعوت شدند. ما یک تیم نیستیم، یک خانواده و یک ملت هستیم و این از فرهنگ ما می آید.


کاپیتان تیم ملی در این باره ادامه داد: قبلا هم نشان دادیم در شرایط سخت توانستیم بهترین نتیجه را بگیریم. این اتفاق که برای روزبه به وجود آمد به ما کمک می کند بیشتر از همیشه متحد باشیم. روزبه به عنوان دوست و برادر ما در زمین نیست و ما با بازی خوبمان می توانیم به او نشان دهیم چقدر به فکر او هستیم.

شجاعی در پاسخ به سوالی که درباره حضور دختران ایرانی در ورزشگاه ها پرسیده شد گفت: این که می گویم ما یک تیم نیستیم بلکه یک ملت هستیم حرف و شعار نیست و در عمل این را ثابت کردیم. فکر می کنم اگر امروز بخواهیم درباره این مسئله صحبت کنیم بی احترامی به حریف و بی احترامی به کسانی که اینجا هستند می شود. ترجیح می دهم این را در خانواده خود حل کنیم و اگر فرصتی بود درباره آن صحبت می کنیم.

 

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین و افترا حذف می گردند

کد امنیتی
تازه سازی

تیتر روزنامه های ورزشی

■ دوشنبه 23 شـهـریور:
◄ ابرار ورزشی / دفعه بعد تدارکات پورتو علیه پروین حرف می‌زند!
◄ گل / مایلی‌کهن: بله! اینجا سیرک است آقای کی‌روش!
◄ خبر ورزشی / اختلاف شفر و باشگاه بر سر انتخاب دستیار ایرانی بالا گرفت
◄ ایران ورزشی / مرد ایرلندی همه را به جان هم انداخت
◄ شوت / کی‌روش: امثال استیلی، مخل برنامه‌های تیم ملی هستند
◄ هدف / استیلی: از همه ممنونم، به آرامش تیم ملی فکر کنید
◄ همشهری ورزشی / مجادله‌های بیهوده در فوتبال ما تمام نمی‌شود

آگهی

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی

نتایج زنده مسابقات فوتبال ایران و جهان

فیش بیس, بانک اطلاعاتی ماهیان ایران، فهرست ماهیان ایران، خلیج فارس دریای عمان دریای خزر و ماهیان داخلی

پک ضد ریزش مو 5040

فروش دامنه فوتبالیست

دامینینگ، حراجی دامنه و فروش دامنه های برگزیده

طراحی مقالات پوستری برای کلیه رشته ها

کرم ضدچروک فوری درمولند

آی.آر.ایندکس، بزرگترین لینکستان فارسی

بانک اطلاعاتی ماهیان ایران

اخبار ایران

تبلیغات

پک ضد ریزش مو 5040

طراحی مقالات پوستری برای کلیه رشته ها

کرم ضدچروک فوری درمولند

آی.آر.ایندکس، بزرگترین لینکستان فارسی