طراحی گرافیک, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سایت, طراحی لوگو

• شفر: برانکو را کاملا می شناسم

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

وینفرید شفر

وینفرد شفر با حضور در نشست خبری پیرامون دربی صحبت کرد.

وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال اولین دربی خود را روز پنجشنبه پشت سر خواهد گذاشت. سرمربی آبی ها با حضور در نشست خبری درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که مشروح آن در ادامه می آید:

 

 

فوت آشتیانی را تسلیت می گویم


احساس تاسف می کنم و در گذشت بازیکن بزرگ باشگاه پرسپولیس، ابراهیم آشتیانی را تسلیت می گویم.

 

 

برای داور آرزوی موفقیت می کنم


بعد از کنفرانس بازی قبلی فراموش کردم در مورد داور حرف بزنم؛ اما امروز می خواهم بگویم که من غافلگیر نشدم؛ اما از عملکرد او خوشحال شدم. برای داور مسابقه فردا نیز آرزوی موفقیت می کنم. قضاوت دیداری که 100 هزار تماشاگر دارد، آسان نیست و امیدوارم که عملکرد خوبی داشته باشد.

 

 

شناخت از برانکو سرمربی پرسپولیس؟


از زمان حضور در آلمان او را می شناسم. برانکو خیلی خوب در ایران کار کرده است. طی 8-9 سال گذشته او را ندیدم؛ اما در مورد او مطالعه کردم. من واضح ایشان را میشناسم.

 

 

تبریک به نوجوانان


به تیم نوجوانان ایران تبریک می گویم. آنها فقط یک بازی برابر اسپانیا شکست خوردند. من بازی آنها را دیدم و فکر می کنم تنها به تیم حریف زیادی احترام گذاشتند. فوتبال در ایران در مسیر خوبی قرار دارد.

 

 

می خواهیم در صدر فوتبال ایران باشیم


من امروز چند دقیقه زودتر آمدم. خیلی خوشحالم که اینجا حضور دارم. تک تک بازیکنان ما سخت تلاش می کنند و مراحل آماده سازی را به خوبی پیش می بریم. بازیکنان رفتار و روحیه بسیار خوبی دارند. هر روز بهتر و بهتر می شویم و در مورد چیزی که دارم می بینم، بسیار خوشحالم. این موضوع بحث اصلی و پایه یک تیم است. تیم روحیه ای برای تلاش کردن دارد و همه می خواهند بهتر شوند. ما قدم به قدم پیش می رویم تا یک تیم خوب بسازیم و بتوانیم دوباره در صدر فوتبال ایران باشیم. هر زمان که به زمین می رویم، ترس نداریم و برای مساوی به زمین می رویم و برای پیروزی تلاش می کنیم. برای بازی قبلی و این بازی آماده سازی خوبی داشتیم. بازیکنان آنالیز شدند، فیلم دیدند و در مورد بازی با یکدیگر صحبت می کنند. در بازی قبلی در 20 دقیقه آخر بازیکنان خسته شدند.

 

 

کاش دربی دیرتر برگزار می شد


برای ما بهتر بود که دربی دو هفته یا سه هفته دیرتر برگزار می شد تا زمان بیشتری برای آماده سازی داشته باشیم. بعد از دربی آخر که پرسپولیس باخت، آنها زمان زیادی برای آماده سازی داشتند. ما در راه خود حرکت می کنیم تا به این مرحله دست پیدا کنیم. باید در هفته های آینده بیشتر و بیشتر تلاش کنیم. می دانم که بازیکنان من می خواهند برنده دربی باشند و برای این موضوع آماده شده اند.

 

 

هواداران به ما کمک کنند


مثل همه دربی های دیگر می خواهیم که هواداران از ما حمایت کنند. شاید بعضی وقت ها کارایی بازیکنان پایین بیاید؛ در این صورت این هواداران هستند که می توانند به ما کمک کنند. وقتی دورتموند شالکه، یا بایرن و 1860 را می بینیم، می دانیم دربی همه جا هست؛ اما این دربی بزرگترین دربی آسیا است. خوشحالیم که این دربی را برگزار می کنیم و باید 20 درصد بیشتر از تیم حریف خودمان را آماده کنیم تا به سطح مساوی دست پیدا کنیم. ما در حالت عادی می توانیم دو دربی بازی کنیم؛ زیرا همه بازیکنان آماده هستند و می خواهند در ترکیب قرار بگیرند.

 

 

امروز ترکیب انتخاب می کنم


امروز تمرین آخر است و من فرصت کافی دارم تا فیلم های بازی پرسپولیس را ببینم و یازده بازیکن نهایی را انتخاب کنم. صبح ما یک جلسه با بازیکنان داشتیم و چند ویدئو دیدیم. آنجا دیدم که همه بازیکنان برای این مسابقه آماده هستند و انگیزه دارند. من به تیمم اعتماد دارم و می دانم که همه با تمام وجود تلاش می کنند. اعتقاد دارم هواداران برای کسب نتیجه به ما کمک می کنند. امیدوارم یک نتیجه غافلگیرکننده کسب کنیم.

 

 

برای برد به زمین می روید یا تساوی؟


من هم مانند هواداران می خواهم برنده باشم. ما به زمین نمی رویم تا خواهش کنیم بازی مساوی شود. امیدوارم هواداران همگی خوشحال باشند؛ اما استقلالی ها فردا خوشحال تر باشند. ما یک گروهی داریم که فرماندهان و بزرگترهای تیم من هستند. ما باید با اعتماد به نفس داخل زمین برویم؛ سپس نتیجه را می بینم.

 

 

آیا به سبک فوتبال آلمان تهاجمی بازی می کنید؟


تیم ما آلمانی نیست. من قبلا گفتم که ما باید در سطح خودمان بازی کنیم و نمی توانیم مانند تیم ملی آلمان بازی کنیم. زمان نیاز داریم تا بهتر شویم. وقتی که می خواهیم برنده باشیم، به گل نیاز داریم. خیلی فرصت ها مانند ضدحمله، ضربات کرنر و ایستگاهی وجود دارد. بازیکنان باید سیستمی که ما می خواهیم را در زمین اجرا کنند.

 

آیا می توانید پرسپولیس را مانند دربی های قبلی شکست دهید؟


امیدوارم برنده باشیم. این دربی در مونیخ یا ریودوژانیرو نیست. در این دربی توپ می چرخد و تماشاگران حضور دارند و باید باور داشته باشیم که می توانیم موفق باشیم. پرسپولیس تیم بسیار خوبی است؛ اما باید اشکالاتاش را بررسی کنیم. در بازی قبلی بازیکنان ما می دانستند که از دفاع راست نساجی می توانیم گل بزنیم. برانکو و من استراتژی داریم و در پایان، تیمی برنده می شود که بهتر در زمین ظاهر شود. من می توانم بگویم پرس کنید؛ اما اگر از نظر بدنی آماده نباشیم، این اتفاق نمی افتد. الان پرسپولیس بهترین تیم در ایران است. ما در مسیر رسیدن به این موقعیت هستیم.

 

 

ضعف استقلال در خط حمله؟


شما چند بازیکن برای گل زدن لازم دارید. بازیکنی که پاس آخر را بدهد و مهاجمی که بتواند خوب گل بزند. اگر مهاجم داشته باشید؛ اما هافبک نداند که چه کند کار سخت می شود. اگر مهاجم خوبی داشته باشید و هافبک خوبی نداشته باشید، کار سخت می شود. اگر تمرینات ما را ببینید، متوجه می شوید که ما تلاش می کنیم تا مشکلات برطرف شود. در آخرین بازی، دو مهاجم ما یعنی اسماعیلی و قربانی گلزنی کردند.

 

 

تکیه استقلال به تجربه است یا نیروی جوانی؟


هر دو. من نمی توانم فقط به بازیکنان با تجربه تکیه کنم. اگر بخواهم لیست یازده و هجده نفره انتخاب کنم، باید به دنبال بازیکنان با تجربه بروم. تجربه در زمین بسیار مهم است. وقتی بیش از حد هیجانی باشید، ممکن است خطا کنید و کارت بگیرید. بازیکنان با تجربه به جوان تر ها برای آرامش بیشتر کمک می کنند. شاید بازیکنی بعد از یک اشتباه نگران باشد و با تجربه ها به او می گویند که ایرادی ندارد و باید ادامه بدهد. بازیکنان من نباید بترسند. آنها می توانند اشتباه کنند و پاس بلند غلط بدهند؛ اما باز هم باید پاس بدهند. بازیکنان نباید برای خودشان بازی کنند و بازی را به شوخی بگیرند. باید خیلی خوب بازی کنیم و به هدفمان دست پیدا کنیم.

 

 

نگران شکست در دربی و آینده کاری نیستید؟


نه. من نگران نیستم. فردا روز بازی است و می خواهم جمعه به رستوران بروم. چرا که نه؟ من سه هفته است که در تهران حضور دارم و یک نفر را در این شهر و کشور ندیدم که نامهربان باشد. اهمیت دربی را می دانم. شاید مردم دوست نداشته باشند بعد از شکست در دربی من را ببینند؛ اما من مطمئنم که اتفاق خاصی رخ نمی دهد.

 

 

شناخت از ترکیب اصلی؟


من بازیکنان خودم را دارم. یازده بازیکن در اختیار دارم و در ذهنم نیز این موضوع وجود دارد که بازیکنی را جایگزین کنم. مشکل این است که ما در سطحی که من می خواهم، نیستیم و شاید دو یا سه هفته زمان لازم داشتیم. اگر دربی سه هفته دیگر بود، بیشتر راجع به آن حرف می زدیم. پرسپولیس در لیگ قهرمانان بوده، بالای جدول است و ما پایین جدول هستیم. باید فراموش کنیم در گذشته موفق نبودیم و باید به آینده فکر کنیم.

 

 

دروازه‌بان استقلال تغییر می کند؟


فردا من یازده بازیکنم را اعلام خواهم کرد. 3 دروازه بان خیلی خوب در اختیار داریم. حسینی، رحمتی و بابازاده دروازه بان های بسیار خوبی هستند.

 

 

غیبت سه بازیکن کلیدی پرسپولیس به استقلال کمک می کند؟


ما هم چند بازیکن را در اختیار نداریم. اگر بهترین تیم آنها برابر ما بازی کند، بسیار بهتر است.

 

 

شناخت از برانکو، سرمربی پرسپولیس؟


از زمان حضور در آلمان او را می شناسم. برانکو خیلی خوب در ایران کار کرده است. طی 8-9 سال گذشته او را ندیدم؛ اما در مورد او مطالعه کردم. من واضح ایشان را میشناسم.

 

 

جمله کلیدی و تاثیر گذار به بازیکنان استقلال؟


(لبخند و خنده های شفر). بکن بائر قبل از فینال جام جهانی 1990 به بازیکنان گفت" برید بیرون و فوتبال بازی کنید". فقط همین. آنها قهرمان جام جهانی شدند. بازیکنان ایران مانند آلمان و برزیل و آرژانتین نیستند. مهم این است که بازیکنان تمرینات و روش من را ببینند. خیلی خوشحالم که با این تیم کار می کنم و آنها بسیار خوب هستند. هیچ کس در کار خود کم نمی گذارد و این موضوع به دربی مربوط نیست. هر یازده بازیکنی که به زمین می روند، می دانند که من بهترین ها را انتخاب می کنم.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

به اشتراک بگذارید:

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین و افترا حذف می گردند

کد امنیتی
تازه سازی

تیتر روزنامه های ورزشی

شنبه 5 خرداد:
◄ ابرار ورزشی / حاج صفی: پس چه زمانی باید حمایت از تیم ملی را ببینیم؟
◄ گل / جواب سروش به رابط سپاهان: قطرنمانم می‌روم پرسپولیس
◄ ایران ورزشی / پرسپولیس میزبانی در بازی برگشت را به الدحیل نمی‌دهد
◄ شوت / کی‌روش پیشنهاد تمدید تا پایان جام ملت‌های آسیا را رد کرد
◄ هدف / توافق نهایی با سرور جبارف
◄ همشهری ورزشی / تاکید کی‌روش بر جدایی از تیم ملی پس از جام جهانی
◄ خبر ورزشی / دژاگه: ما یک ملتیم نه یک تیم

آگهی

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی

نتایج زنده مسابقات فوتبال ایران و جهان

فیش بیس, بانک اطلاعاتی ماهیان ایران، فهرست ماهیان ایران، خلیج فارس دریای عمان دریای خزر و ماهیان داخلی

پک ضد ریزش مو 5040

فروش دامنه فوتبالیست

دامینینگ، حراجی دامنه و فروش دامنه های برگزیده

طراحی مقالات پوستری برای کلیه رشته ها

کرم ضدچروک فوری درمولند

آی.آر.ایندکس، بزرگترین لینکستان فارسی

بانک اطلاعاتی ماهیان ایران

اخبار ایران

تبلیغات

پک ضد ریزش مو 5040

طراحی مقالات پوستری برای کلیه رشته ها

کرم ضدچروک فوری درمولند

آی.آر.ایندکس، بزرگترین لینکستان فارسی